كشف پیش سازهای مواد مخدر در بانه 40 درصد افزایش داشته است

سنندج- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی بانه: در سال جاری با همت پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بانه كشف پیش سازهای شیشه 40 درصد در بانه افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ فرزاد كریمی شامگاه یكشنبه در نشست خبری كه به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد در سالن جلسات فرمانداری بانه برگزار شد، افزود: طرح تحول كلانتری و پاسگاه ها در دستور كار ناجا قرار گرفته و در بحث نفرات تجدید نظر می شود كه امیدواریم با این تحولات در نیمه دوم سال افزایش كشفیاتی را كه در سطح استان بی نظیر بود را بار دیگر افزایش دهیم.
وی تاكید كرد: مردم باید مواد مخدر را بشناسند، والدین در مورد اثرات مخرب مواد مخدر آگاهی داشته باشند و متخصصین و كارشناسان در این زمینه مردم را آگاه كنند.
وی افزود: باید خانواده ها از ترفندهایی كه بر اساس آن جوانان را در دام اعتیاد می اندازند آگاهی داشته باشند و مهارت های تربیتی خود را بروز كنند و افزایش بدهند.
كریمی تقویت باورهای دینی و اعتماد به نفس را یكی از راهكارهای مبارزه افراد با مواد مخدر دانست و گفت: تقویت باورها و اعتقادات دینی و همچنین اعتماد به نفس در افراد سبب می شود افراد گرایش كمتری به مواد مخدر پیدا كنند.
وی ادامه داد: باید خانواده ها از فرزندان خود در هنگام مشكلات حمایت كنند و اگر فرزند آنها به سمت مواد مخدر گرایش پیدا كرد فرزند خود را ترك نكنند و زیر چتر حمایتی خود قرار دهند.
وی خاطر نشان كرد: بیشترین آسیب به جوانان از سمت دوستان ناباب است كه باید خانواده ها دوستان فرزندان خود را شناسایی كنند و نحوه هزینه كردن آنها را كنترل كنند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از جرائم این حوزه اظهار كرد: كارشناسان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بانه در ادارات 9 جلسه، مساجد 36 جلسه، مدارس 56 جلسه، اصناف و اتحادیه ها پنج جلسه، آموش های همگانی سه جلسه و برای اقشار مختلف 80 جلسه برگزار كرده اند و 9 نمایشگاه امنیت اجتماعی در خصوص بحث آسیب های اجتماعی مواد مخدر برگزار شده است.
وی افزود: همچنین چهار هزار برگ بروشور و سی دی با موضع پیشگیری از اعتیاد در شهرستان بانه توزیع شده است.
كریمی گفت: با توجه به نزدیكی شهر بانه به سردشت مواد صنعتی از این شهر وارد شهرستان می شود و مصرف مواد سنتی كمتر است.
وی اظهار كرد: به زودی با همكاری مخابرات خط تلفن 128 راه اندازی می شود و مردم می توانند اخبار و اطلاعات و مشاهدات خود را در زمینه مواد مخدر به ما گزارش دهند.
فرمانده نیروی انتظامی بانه در ادامه به شگردهای پلیس مبارزه با مواد مخدر اشاره كرد و افزود: در صورتی كه اخبار و اطلاعاتی به بدست ما برسد با شگردهای اطلاعاتی و كارهای سازمانی و پلیسی همكاران ناجا وارد عمل می شود و در این خصوص هم بدون هیچ اغماضی با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل می شویم.
وی به اقدامات انجام شده در خصوص كنترل قلیان سراها اشاره كرد و گفت: با همگرایی و هم سوی ادارات شهرستان تعداد زیادی از قلیان سراهای شهر بانه را پلمپ كردیم و قلیان سراهایی كه مجوز قهوه خانه دارند و قلیان سرو می كنند به زودی تعطیل می شوند.
این مسئول اضافه كرد: با توجه به اینكه نظر فرماندار شهرستان به تعطیلی قلیان سراها است ناجا با همكاری مركز بهداشت و همراهی اتاق اصناف بسیاری از قلیان سراها را شناسایی كرده است.
وی اظهار كرد: هر 20 روز حدود 30 قلیان سرا پلمپ می شود كه تا پایان سال جاری همه قلیان سراهای بدون مجوز و قهوه خانه های كه قلیان سرو می كنند پلمپ می شوند.
فرمانده نیروی انتظامی بانه خاطر نشان كرد: یك سال از انتصاب بنده در بانه باقی مانده اگر مردم با ما همكاری كنند به آنها قول می دهم در این مدت ریشه دلالان مواد مخدر در بانه خشك كنیم.
كریمی از مردم درخواست كرد كه با پلیس مبارزه با مواد مخدر همكاری كنند چراكه تنها مردم هستند كه می توانند با همراهی و همكاری با دیگر دستگاه ها امنیت را در جامعه برقرار كنند.
بانه در 242 كیلومتری غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7469/6108
**خبرنگار: زینب طلایی/ **انتشار دهنده: امید بهمنی
**آگاهی از آخرین اخبار استان كردستان در كانال زیر:
@IRNSANANDAJ
https://telegram.me/joinchat.DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg