جشن های پیروزی در موصل/ العبادی: جهان تصورش را هم نمی كرد

بغداد-ایرنا- همزمان با جشن های پیروزی در شهرهای عراق ، نخست وزیر این كشور عصر یكشنبه در اظهاراتی در موصل آزاد شده، بازسازی زیر ساخت ها و راه اندازی بخش های خدماتی این شهر را مورد تاكید قرار داد و گفت كه جهان تصور نمی كرد، عراقی ها به این سرعت بر داعش پیروز شوند.

به گزارش ایرنا، درحالی كه حیدرالعبادی نخست وزیر عراق از عصر امروز یكشنبه در بازدید از بخش شرقی موصل و گشت زنی در میان جمعیت، بسر می برد، بغداد و شهرهای مركزی و جنوبی این كشور غرق در جشن های خودجوش مردمی به مناسبت آزادی موصل و پیروزی بزرگ بر تروریسم است.
العبادی در سخنانی از موصل كه رسانه های عراق آن را منتشر كردند، همچنین گفته كه پیروزی های محقق شده حاصل فداكاری های نیروهایی است كه دنیا به شجاعت و شهامت آنان معترف است.
وی در حین گشت زنی در خیابان های موصل به نیروهای امنیتی و نظامی دستور داد عملیات پاكسازی را تا نابودی كامل دشمن ادامه دهند.
حیدرالعبادی كه روز یكشنبه راهی موصل شده است، در بدو ورود به بخش غربی این شهر كه با آزادی بخش موصل قدیم، بطور كامل آزاد شده است، به مقر فرماندهی عملیات نینوا رفت و با فرماندهان میدانی اولین جلسه اش را در این روز برگزار كرد.
وی سپس به مقر پلیس فدرال در غرب موصل رفت و با فرماندهان این نیروی تحت امر وزارت كشور كه نقش بسزایی در جنگ علیه داعش داشته اند، دیدار كرد و در یك جلسه بطور مستقیم و رودرو در جریان عملیاتی كه طی 22 روز گذشته منجر به ازادی كامل موصل شد، قرار گرفت.
وی سپس با عبور از یكی از پل های دجله كه شرق و غرب شهر را به هم متصل می سازد، به سمت ساحل شرقی موسوم به 'ساحل چپ' رفت و در میان اهالی موصل كه به دنبال آزادسازی این بخش در 24 ژانویه 2014 به خانه های خود بازگشته اند، حاضر شد و پای پیاده و درحالی كه اهالی شهر دوره اش كرده بودند، برخی خیابان های این بخش موصل را طی كرد.
العبادی در ادامه بازدیدش از موصل ، به ساختمان استانداری موصل رفت و از آن بازدید كرد.
براساس این گزارش، از غروب هنگام یكشنبه، دسته دسته اهالی بغداد به خیابان های مركزی شهر آمدند و به مناسبت اعلام آزادی كامل موصل و پایان داعش تروریستی در این شهر ، به پایكوبی پرداختند و رانندگان خودروهای عبوری در خیابان های مركزی ، با روشن كردن چراغ های خودرو در این جشن ها مشاركت كردند.
در سایر شهرهای عراق اعم از كربلا، نجف ، بصره و نیز استان های میسان، المثنی و صلاح الدین نیز خبر می رسد كه تجمع های مردمی با هدف جشن پیروزی بزرگ با حضور گسترده شهروندان عراقی جریان دارد.
ورود گروه های مختلف مردمی به خیابان ها برای شركت در جشن های پیروزی و ازادسازی موصل در ساعت مخابره خبر همچنان ادامه دارد.
خاورم*4*1770*

سرخط اخبار جهان