وزیردفاع آزاد سازی كامل شهر موصل را به ارتش و ملت عراق تبریك گفت

تهران- ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آزاد سازی كامل شهر موصل را به ارتش و ملت عراق تبریك گفت.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از وزارت دفاع، سردارسرتیپ پاسدارحسین دهقان در پیام های جداگانه ای پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق در آزاد سازی كامل شهرموصل را به وزیر دفاع و فرمانده حشد الشعبی این كشور تبریك گفت.
بر پایه این گزارش در پیام وزیر دفاع خطاب به «هادی العامری» فرمانده محترم نیروهای بسیج مردمی عراق آمده است: خبرمسرت بخش و افتخارآمیز آزادی كامل شهرتاریخی موصل ازدستان پلید گروه تروریستی داعش، قلوب همه دوستداران و حامیان ثبات، آرامش و امنیت در عراق به ویژه ملت، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را شاد كرد.
دهقان در ادامه می افزاید: اینجانب با تبریك این موفقیت بزرگ به جنابعالی، فرماندهان، رزمندگان و مجاهدین سلحشور حشد الشعبی معتقدم زنجیره ی پیروزی های اخیر درعراق كه با تشكیل نیروهای حشد الشعبی روند جدی تری به خود گرفت، جز با اخلاص، رشادت و ایثار رزمندگان جان بركف این نیروی اصیل و مردمی، تحت راهبری حكیمانه مرجعیت عالی شیعه و فرماندهان شجاع آن كشور تحقق نمی یافت.
درادامه پیام وزیر دفاع آمده است: با آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و رزمندگان سلحشور حشد الشعبی، امیدوارم در دوران پسا داعش نیز با حفظ روحیه جهادی و وحدت و انسجام همه نیروهای مسلح و مردمی در عراق شاهد امنیت پایدار و رشد و بالندگی كشور دوست و برادر عراق در همه عرصه ها باشیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنین در پیام جداگانه دیگری خطاب به سرلشكر عرفان محمود عبدالغفور عبدالله الحیالی
وزیر محترم دفاع جمهوری عراق آورده است: با اهداء گرم ترین سلام ها و درودها؛ مایلم صمیمانه ترین تبریكات خود و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به جناب عالی، دولت، ملت و نیروهای مسلح كشور دوست و برادر عراق به مناسبت آزاد سازی شهر تاریخی موصل از سیطره تروریسم و پایان عمر خلافت خود خوانده داعش عرض نمایم.
سردار دهقان در ادامه می افزاید: اعتقاد راسخ دارم فروپاشی و اضمحلال تروریسم جز با اراده واقعی و همگانی دولت ها و تشكیل جبهه متحد علیه تروریسم امكان پذیر نخواهد بود.
وی گفت:‌ این پیروزی بزرگ كه منجر به خنثی شدن توطئه های آمریكا و رژیم غاصب صهیونیستی در عراق شده است، انشاء الله منجر به شكست كامل استراتژی جنگ نیابتی نظام سلطه در منطقه گردد.
دهقان اظهارداشت: فرصت را مغتنم شمرده، ضمن اعلام آمادگی كامل جهت تقویت و توسعه همكاری های دفاعی، نظامی و امنیتی میان دو كشور، سلامتی و موفقیت روز افزون جناب عالی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
به گزارش ایرنا، گروه تكفیری تروریستی داعش دهم ژوئن 2014 شهرموصل مركز استان نینوا را به اشغال خود در آورد و متعاقب آن بخش های وسیعی از 5 استان عراق را نیز در كنترل خود گرفت.
نیروهای عراقی در37 ماه گذشته گروه تروریستی داعش را كه تا دروازه های بغداد نیز رسیده بود، درهمه استان ها و از جمله نینوا شكست داده اند و تنها سه شهر تلعفر در غرب موصل، الحویجه در جنوب كركوك و القائم در غرب استان الانبار هنوز در اختیار داعش است.
اجتمام *1933*1724
تنظیم: بهروز سلطانیان * انتشار: حسین فتح الهی