مجتمع زنان و زايمان دزفول مراحل پاياني ساخت را سپري مي كند

دزفول - ايرنا - رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول گفت: ساخت مجتمع زنان و زايمان حضرت زينب(س) دزفول از پارسال آغاز شده و مراحل پاياني ساخت را سپري مي كند.

يوسف پريدار روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا افزود:ساخت مجتمع زنان و زايمان حضرت زينب (س) واقع در بيمارستان بزرگ دزفول از پارسال آغاز شده و اكنون با پيشرفت 75 درصدي در حال تكميل شدن است.
وي اعتبار ساخت اين بيمارستان را 250 ميليارد ريال عنوان كرد و گفت:طبق قرارداد منعقد شده با پيمانكار، اين مجتمع بايد در سه ماه آينده تكميل و تحويل دانشگاه علوم پزشكي دزفول شود.
پريدار اضافه كرد:با بهره برداري از اين مجتمع كليه خدمات پزشكي تخصصي و فوق تخصصي به زنان ارائه خواهد شد.
نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت:با توجه به تعطيلي بيمارستان يازهرا كه 15 سال پيش اتفاق افتاد به دنبال اين بوديم كه جامعه بانوان در دزفول بتوانند از خدمات بهداشتي و درماني مناسب استفاده كرده و كمتر به استان هاي ديگر مراجعه كنند.
عباس پاپي زاده افزود:در پيگيري انجام شده طراحي مجتمع زنان و زايمان انجام و مجوز ساخت آن دريافت و اعتبار مورد نياز نيز تامين شد كه ساخت آن از پارسال آغاز شده و اكنون مراحل پاياني ساخت را سپري مي كند.
وي ابراز اميدواري كرد تا با تكميل اين مجتمع كه بزرگترين مجتمع درماني تخصصي و فوق تخصصي زنان و زايمان در شمال خوزستان است انواع خدمات پزشكي به بانوان ارائه شود.
وي افزود: با پيگيري انجام شده مجوز جذب نيرو به ويِژه نيروهاي متخصص و فوق تخصص در حوزه هاي مختلف در سه سال گذشته دريافت شد كه با اين مجوزها و به كارگيري نيروهاي متخصص كادر درماني دزفول تكميل خواهد شد.
پاپي زاده ادامه داد:از نظر سخت افزاري و ساخت و ساز نيز پيشرفت هاي زيادي در حوزه بهداشت و درمان دزفول در حال انجام است كه با بهره برداري از اين پروژه ها نه تنها دزفول خودكفا خواهد شد بلكه استان هاي ايلام و لرستان نيز از اين خدمات بهره مند خواهند شد.
شهرستان دزفول با حدود 500 هزار نفر جمعيت داراي 2 بيمارستان است.
به دليل مراجعه بيماران از شهرهاي شمال خوزستان و نيز استان هاي همجوار ضريب اشغال تخت در بيمارستان بزرگ دزفول بالاي 90 درصد است.
7278 /6037
خبرنگار: رقيه كردي ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي