دونده كرمانشاهي قهرمان ماده سه هزار متر با مانع آسيا شد

كرمانشاه- ايرنا- رقابت هاي دو و ميداني قهرماني آسيا در حالي به ميزباني هندوستان در جريان است كه 'حسين كيهاني' دونده كرمانشاهي حاضر در اين مسابقات عنوان قهرماني و مدال طلا را از آن خود كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين دونده باتجربه كرمانشاهي كه نماينده ايران در ماده سه هزار متر با مانع بود توانست زودتر از بقيه رقبا به خط پايان برسد و عنوان قهرماني را از آن خود كند.
كيهاني عصر روز گذشته موفق شد با ثبت ركورد هشت دقيقه و 43 ثانيه و 86 صدم ثانيه مقام قهرماني را كسب و مدال طلا را به گردن بياويزد.
اين چهارمين مدال طلاي كاروان دو و ميداني ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا بود و پيش از اين، احسان حدادي در پرتاب ديسك، علي ثمري در پرتاب وزنه و حسن تفتيان در 100 متر در اين دوره از رقابت ها به مدال طلا دست يافتند.
همچنين مسلم نيادوست نيز در ماده 1500 متر به مدال برنز رسيده بود.
بيست و دومين دوره رقابت هاي دو و ميداني قهرماني آسيا در اوديشاي هند در حال برگزاري است.

** خوشحالم مدال طلا را براي ايران به ارمغان آوردم
دونده كرمانشاهي تيم ملي پس از كسب مقام قهرماني رقابت هاي دو سه هزار متر بامانع، اظهار كرد: بسيار خوشحالم از اينكه توانستم مدال طلا را براي ايران به ارمغان بياورم.
حسين كيهاني با بيان اينكه براي قهرماني از ماه ها پيش تمرينات خود را آغاز كرده بود، گفت: كار سختي پيش رو داشتم اما خوشحالم كه مزد زحمات خود را دريافت كرده و صاحب عنوان قهرماني شدم.
وي در پايان گفت: سطح مسابقات نيز بالاست و اكثر دوندگان كشورهاي مختلف با آمادگي خوبي در رقابت ها حضور پيدا كرده اند ولي با اين حال ملي پوشان ايران نشان دادند كه آمادگي بهتري نسبت به خيلي از رقباي خود دارند.
گزارش رويدادهاي خبري به همراه گزارش تصويري آن ها و اخبار متنوع ديگر، هر روز بر روي سايت ايرنا استان كرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و كانال تلگرام و صفحه اينستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعيلي ** انتشاردهنده:علي مولوي