اختصاص 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تولید و اشتغال روستایی در كشور

ارومیه- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای ارتقای شاخصه های تولید و اشتغال در روستاهای كشور 100 هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه در سال جاری اختصاص داده است كه در قالب وام هایی با نرخ 6 تا هشت درصد پرداخت می شود.

سید ابوالفضل رضوی روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان ماكو در آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصلی ترین و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید، حمایت از تولید و اشتغال روستایی است و مسئولان ارشد دولت نیز این امر را با جدیت دنبال می كنند.
وی اضافه كرد: یكی از برنامه های دولت در راستای ایجاد اشتغال در روستاها تشكیل شركت های تعاونی روستایی در روستاهای با بیش از 200 خانوار است و اهالی این روستاها با 10 درصد آورده می توانند 90 درصد تسهیلات بدون بهره دریافت كنند.
وی اظهار كرد: سال گذشته این طرح در روستاهای خاش و نهبندان از توابع استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا شد.
وی ادامه داد: امسال نیز با همكاری بنیاد مستضعفان و بنیاد بركت چهار هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده كه برای افرادی كه تمایل به ایجاد اشتغال روستایی داشته باشند با نرخ تنها هشت درصد پرداخت می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری از وجود ردیف اعتباری ویژه 2 هزار و 500 میلیارد ریالی این معاونت خبر داد و بیان كرد: این ردیف اعتباری ویژه نیز در راستای محرومیت زدایی از روستاها هزینه می شود.
به گزارش ایرنا، امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و در همین راستا نیز دولت برنامه ریزی های ویژه ای را برای تحقق شعار سال و فرمایشات رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی كرده است.
7132/3072
** خبرنگار: حمید قاسمی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی