۱۵ تیر ۱۳۹۶،‏ ۹:۵۸
کد خبر: 82588503
۰ نفر
نرخ جديد شهريه مهدهاي كودك قزوين مشخص شد

قزوين-ايرنا-مديركل بهزيستي قزوين از تعيين نرخ جديد شهريه مهدهاي كودك استان خبر داد و گفت : نرخ شهريه مهدهاي كودك بر اساس درجه بندي و ارتقاي كيفيت خدمات مهدها تعيين و از زمان اعلام قابل اجرا است.

عليرضا وارثي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براين اساس شهريه مهدهاي كودك يك ستاره 10 درصد، 2 ستاره 20 درصد،سه ستاره 30 درصد و چهار ستاره 40 درصد بيشتر از شهريه پايه در نظر گرفته شده است.
وارثي با بيان اينكه شهريه اعلام شده بدون احتساب هزينه صبحانه و ناهار در نظر گرفته شده است،تاكيد كرد: در صورتي كه مهد كودك تغذيه صبحانه و ناهار ارائه كند حداكثر هزينه آنها نبايد بيش از 800 هزار ريال تعيين شود.
وي با اشاره به نحوه دريافت شهريه توسط مهدهاي كودك، ادامه داد: مهدهاي كودك مجاز هستند شهريه ساليانه مهد كودك را به صورت ماهيانه، فصلي و يا يك جا و با توافق والدين به نحو ديگري دريافت كنند و در صورت انصراف كودك از دريافت خدمات، مهد كودك فقط مجاز به دريافت شهريه آن ماه به صورت كامل مي‌باشد و شهريه ماه‌هاي بعد بايد مسترد شود.
مديركل بهزيستي قزوين اظهار كرد: هر مهد كودك تمام وقت از ساعت 7:30 تا 15:30 مي تواند با به كارگيري مربيان داراي مهارت و كارت مربيگري از مراجع ذيصلاح حداكثر پنچ فعاليت را در قالب يكي از محورهاي فعاليت‌هاي ورزشي،فعاليت‌هاي هنري شامل نمايش خلاق، سفالگري و نقاشي و همچنين فعاليت‌هاي فرهنگي نظير آموزش ويژه قرآن كريم به كودكان ارائه كند.
وارثي خاطرنشان كرد: اين فعاليت‌ها الزاماا بايد در ساعات بعدازظهر برگزار گردند و اجراي بيش از يك فعاليت فوق برنامه در هر روز ممنوع است
مديركل بهزيستي استان قزوين تصريح كرد: فعاليت‌هاي فوق برنامه مهدهاي كودك در راستاي رشد و تكامل همه جانبه كودكان و منطبق بر فرهنگ اسلامي و ايراني و با تاييد كميته تخصصي بهزيستي استان به مهدهاي كودك ابلاغ مي شود.
وي اظهار كرد: شركت كودكان در هر يك از فعاليت‌هاي فوق برنامه كاملاً اختياري بوده و بايد با رضايت كتبي والدين و مطابق با قرارداد منعقده بين والدين و مهد كودك باشد و شهريه آن نيز جداگانه محاسبه مي شود.
وارثي، شهريه هر فعاليت فوق برنامه را حداكثر پنج درصد شهريه نهايي هر مهد كودك عنوان كرد و خاطر نشان كرد: مهد كودك موظف است براي آن دسته از كودكاني كه به هر دليلي از كلاس‌هاي فوق برنامه استفاده نمي‌كنند برنامه جاري و تعريف شده خود را برگزار كند.
مديركل بهزيستي قزوين با بيان اينكه تهيه و تامين لوازم بهداشتي مصرفي مهد كودك بر عهده مهدها مي‌باشد، خاطر نشان كرد: تهيه لوازم‌التحرير مورد نياز كودك بر عهده والدين است اما به منظور رفاه حال والدين و در صورت رضايت آنها و پرداخت هزينه مربوطه، اين لوازم مي‌تواند توسط مهد كودك تامين شود.
وارثي اظهار كرد: هزينه سرويس اياب و ذهاب كودكان با توافق والدين و مهد كودك به طور جداگانه و در قالب قرارداد مشخص اخذ خواهد شد
وي در ادامه افزود : مهدهاي كودك تنها مجاز به استفاده از سرويس‌هاي داراي مجوز و رانندگان با صلاحيت و متعهد و ترجيحا داراي راننده خانم و با رعايت تعرفه‌هاي معمول هستند.
مديركل بهزيستي قزوين در ادامه تاكيد كرد: بخشنامه شهريه مصوب كه از سوي بهزيستي استان براي مهدهاي كودك ابلاغ شده است، بايد در معرض ديد عموم والدين قرار گيرد و همچنين والدين مي توانند جهت اطلاع از رتبه بندي و شهريه مهدها به سايت بهزيستي استان به آدرس qazvin-behzisti.ir مراجعه نمايند.
اين مسئول همچنين از تنظيم و ابلاغ فرم‌هاي قرارداد دريافت خدمات رشد و تكامل همه جانبه خبر داد و گفت: در راستاي حمايت از والدين و مهدهاي كودك و اطلاع طرفين از تعهدات و خدمات، اين فرم‌ها در اختيار تمام مهدهاي كودك قرار گرفته و هنگام ثبت نام كودك در مهد بايد تكميل و منعقد شود.
مديركل بهزيستي قزوين در پايان از والدين خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، از طريق سامانه پيامك 3000012333 موارد را به بهزيستي اطلاع دهند.
7389*3013
خبرنگار: نسرين رحيمي**انتشار دهنده: رضا اولادي