ورزشكاران فارس 13 مدال رنگارنگ درمسابقات جهانی پیوند اعضا كسب كردند

شیراز- ایرنا- دبیرهیات ورزش پیوند اعضا فارس گفت: ورزشكاران شركت كننده از استان فارس در رقابت های جهانی پیوند اعضا 13 مدال رنگارنگ كسب كردند و كلثوم ابراهیمی از این استان با كسب پنج مدال بیشترین مدال را برای كاروان ایران به ارمغان آورد.

سپهر سپاسی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مسابقات قرار بود كاروان ورزشی ایران با 80 ورزشكار شركت كند اما برای 40 نفر بیشتر ویزا صادر نشد كه از این تعداد 9 نفر از ورزشكاران فارس نیز نتوانستند در این مسابقات شركت كنند و فارس با 10 نفر حضور یافت اما دستاورد آن كسب چهار نشان طلا، پنج نقره و چهار برنز بود.
وی اضافه كرد: در صورتی كه ویزا برای تمام ورزشكاران ایران صادر می شد، مدال های بیشتری كسب می كردیم و در نتیجه در رده بندی تیمی، مكان بالاتر از رده دهم به دست می آوردیم.
سپاسی ادامه داد: كلثوم ابراهیمی با كسب 2 نشان طلا در دو و میدانی و یك نقره و 2 برنز در رشته بولینگ به عنوان بهترین ورزشكار كاروان ورزشی ایران پنج مدال این رقابت ها را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: همچنین معصومه رضایی، یك طلا در رشته پتانگ، 2 نقره در ماده پرتاب وزنه و دو 200 متر را از آن خود كرد. او گفت: الهام روشن چراغ نیز یك مدال نقره و یك برنز در دو و میدانی كسب كرد، فاطمه رمضانی یك طلا در پتانگ و یك نقره در بولینگ به دست آورد و فرشاد زندی هم در بولینگ مدال برنز را بر گردن آویخت.
سپاسی افزود: رها رضایی فرد، فرشته فكری، طاهره مهدوی، سعید سهرابی، سیما كریمی، هایده اسلامی، علی حسن شاهی، مرتضی فنایی و كرامت الله خواجه ای دیگر ورزشكاران فارس بودند كه به دلیل صادر نشدن ویزا در حالی كه شانس زیادی برای كسب مدال در رشته های مختلف داشتند از راهیابی به این مسابقات محروم شدند.
محمد هادی خشنودی از فارس نیز به عنوان مربی تیم بولینگ در این مسابقات حضور داشت.
بیست و یكمین دوره مسابقات جهانی پیوند اعضا از چهارم تا دوازدهم تیرماه 96 در شهر مالاگا اسپانیا برگزار شد و كاروان ورزشی ایران با 40 ورزشكار 17 طلا، 18نقره و 14 برنز كسب كرد و در رده دهم جهان قرار گرفت.
7368 /6118
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی