مدیرعامل: 76طرح آب و فاضلاب آذربایجان غربی در دست اجرا است

مهاباد- ایرنا- مدیر عامل شركت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: 76 طرح در استان با یكهزار و 100 میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است.

رسول اكبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: متوسط پیشرفت فیزیكی طرح های در دست اجرای استان 75 درصد است كه مشتمل بر طرح تصفیه خانه آب و تصفیه خانه فاضلاب، خطوط انتقال، شبكه توزیع و اصلاح شبكه به منظور كاهش آب بدون درآمد است.
وی افزود: تصفیه خانه آب مهاباد، سلماس، پلدشت و تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و سردشت از جمله این طرح ها است كه بین 70 تا 80 درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه بیشتر آنها امسال به بهره برداری می رسد.
وی یادآور شد: شاخص بهره مندی فاضلاب در آذربایجان غربی 62.5 درصد است كه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این شاخص به 75 درصد افزایش می یابد.
اكبری اظهار كرد: ظرفیت تامین آب استان اكنون 9 مترمكعب در ثانیه است كه به 12 مترمكعب در ثانیه خواهد رسید.
مدیر عامل شركت آب و فاضلاب آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اجرای طرح تصفیه خانه آب مهاباد،گفت: اعتبار این طرح بالغ بر 800 میلیارد ریال است.
اكبری اضافه كرد: در حدود 450 میلیارد ریال از اعتبارات این طرح از سرمایه گذاری بخش خصوصی و بقیه از اعتبارات عمرانی استان تامین می شود و تا كنون 75 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
وی یادآور شد: با بهره برداری از این طرح بیش از 260 هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند و تا افق سال 1400 مشكلی برای تامین آب مهاباد وجود نخواهد داشت.
شهرستان مهاباد با حدود 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای كشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت كنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاكزاد