چهارمین نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی 20 تیر در شهرآفتاب برگزار می شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب گفت: چهارمین نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی 20 تا 23 تیرماه جاری در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد سیدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این نمایشگاه با حضور 40 شركت داخلی و 20 شركت خارجی در فضایی به مساحت 5 هزار متر مربع برگزار می شود.
وی با اشاره به اینكه این نمایشگاه در زمان برگزاری از ساعت 10 تا 17 پذیرای عموم علاقمندان است اظهار كرد: دراین دوره از نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی شركت های از كشورهای هند، چین و روسیه حضور دارند.
مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب خاطرنشان كرد: از مجموع 150 تا 170 میلیون دفترچه مصرفی سالانه در كشور حدود 5 درصد آن از طریق تولیدات داخلی تامین و مابقی از خارج وارد می شود.
به گفته وی، درهمین ارتباط از مجموع 600 میلیون عدد خودكار مصرفی سالانه در كشور نیز حدود 3 تا 4 درصد آن تولیدات داخلی است.
سیدی در ادامه به طرح توسعه و تجهیز فاز دوم مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب اشاره كرد و افزود: طرح و وسعت این فاز از مجموعه مشخص شده اما مشكل اصلی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، تعیین تكلیف مالكیت این مجموعه است كه این موضوع نیز باید در دوره جدید شورای اسلامی شهر تهران تعیین تكلیف شود.
مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب همچنین با اشاره به ضرورت توسعه این مجموعه نمایشگاهی تصریح كرد: در صورت مالكیت این مجموعه توسط بانك شهر، باید از منابع بانكی برای سرمایه گذاری و توسعه و تجهیز مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب استفاده شود.
وی به تقویم برگزاری نمایشگاه در این مجموعه و همچنین بهره برداری بهینه از آن در طول سال جاری اشاره كرد و افزود: این مجموعه متقاضی زیادی برای برگزاری نمایشگاه دارد كه تقویم سالانه برگزاری نمایشگاه دراین مجموعه نیز براساس تقاضاهای ارائه شده، تهیه و تنظیم شده است.
به گزارش ایرنا، مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب در زمینی به مساحت 138 هكتار و با هدف برگزاری نمایشگاههای ملی و بین المللی با توجه به ایجاد مشكلات ترافیكی در زمان برگزاری نمایشگاه در داخل شهر تهران در مجاورت مرقد مطهر امام خمینی (ره) احداث شده است.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/9353**1625