سی ان ان: خدمات دولتی در ایالت های  مین و نیوجرسی آمریكا تعطیل شد

تهران-ایرنا- شبكه خبری سی ان ان گزارش داد: به دلیل نبود بودجه ، نهادهای غیرضروری دولتی در دو ایالت نیوجرسی و مین آمریكا بسته شدند و خدمات دولتی در این دو ایالت تعطیل شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سی ان ان افزود: در ایالت مین آمریكا به همین دلیل حالت فوق العاده اعلام شد.
بنا براین گزارش، 'پل لپیج' (Paul LePage) فرماندار ایالت مین آمریكا در نبود بودجه و تصویب نشدن آن از سوی مجلس ایالتی حالت 'فوق العاده اجتماعی' اعلام كرد.
سی ان ان اضافه كرد: فعالیت تمامی نهادهای غیرضروری تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. اعلام حالت فوق العاده در این ایالت از آمریكا نیز از اول ماه جولای (10 تیرماه) و پس از آنكه قانونگذاران در تصویب بودجه كه موعد آن 30 ژوئن (9تیرماه) و آخرین فرصت برای سال مالی ایالت مین بود، آغاز شد.
بنا براین گزارش، فرماندار ایالت مین كه لایحه بودجه این ایالت را در ماه ژانویه گذشته ارسال كرده بود، در این باره در بیانیه ای اعلام كرد : این مساله امروز و فردا نیست، این مساله آینده ایالت مین است كه شهروندان آن به اندازه كافی مالیات خود را پرداخت كرده اند و مالیات بیشتری بر آنها اعمال نمی كنم چراكه در بودجه كلی از مالیات ها كاسته شده است، ایالت مین به اندازه كافی عایدی دارد تا بتواند بدون افزایش مالیات ها بودجه دولتی را تامین كند.
سی ان ان درادامه افزود: قانونگذاران ایالت نیوجرسی نیز روز یكشنبه (روز گذشته) بدون تصویب بودجه به خانه های خود رفتند و منجر به تعطیل شدن مراكز دولتی در این ایالت شدند.
'كریس كریستی' فرماندار جمهوریخواه ایالت نیوجرسی نیز حالت فوق العاده دراین ایالت را به امضا رساند اما همچنان اجازه فعالیت خدمات دولتی همچون ادامه به كار اداره پلیس، بیمارستان های دولتی و خدمات رفاهی دولتی را داد.
سی ان ان افزود: نبود بودجه در ایالت نیوجرسی همچنین منجر به بسته شدن 40 پارك دولتی ، مكان های گردشگری دراین ایالت شد.فرماندار نیوجرسی برگزاری مناسبت ها در چنین امكانی را لغو كرد.
سی ان ان دراین گزارش به علت تصویب نشدن بودجه سال مالی این دو ایالت از آمریكا اشاره ای نكرد. ایالت های نیوجرسی و مین هردو از ایالت هایی هستند كه در منتهی الیه شمال شرق آمریكا قرار دارند.
اروپام **1302** مترجم: بهروز وفاداری **انتشار: زهرا هژبری