المیادین: ترامپ پیش از دیدار با پوتین سقف شروط واشنگتن را بالا می برد

تهران – ایرنا – همزمان با ورود ناو هواپیمابر 'جورج بوش' به بندر حیفا در فلسطین اشغالی، ادعاهایی توسط پایگاه های وابسته به مركز هماهنگی های عناصر مسلح در مورد استفاده ارتش سوریه از گاز سمی كلر در پایگاه های مختلف ریف شرقی دمشق مطرح شد.

پایگاه خبری شبكه المیادین در این زمینه نوشت: به نظر نمی رسد این همزمانی تصادفی باشد،درحالی كه هنوزادعاهای آمریكا در مورد دراختیار داشتن اطلاعاتی از احتمال استفاده ارتش سوریه از مواد شیمیایی سمی در مناطق تحت كنترل عناصر مسلح، فراموش نشده است.
در همان موقع مسكو این ادعاها را رد و واشنگتن را به ایجاد سناریوی تحریك آمیز برای توجیه اقدام نظامی جدید در سوریه متهم كرد و كاخ كرملین به كاخ سفید در مورد سرانجام زیر پا گذاشتن خطوط قرمز در سوریه هشدار داد.
در همین اثنا، گزارش های پایگاه های غربی كه به صورت اختصاصی پرواز جنگنده ها و هواپیماهای نظامی را رصد می كنند، نشان می دهند كه جنگنده های نظامی ناتو به ویژه جنگنده های آمریكایی طی روزهای اخیر پروازهای خود را بر فراز آب های بین المللی و در مجاورت آب های منطقه ای سوریه زیاد كرده اند.
این پایگاه ها پرواز هواپیماهای شناسایی در نزدیكی پایگاه دریایی روسیه در بندر طرطوس را هم رصد و گزارش كرده اند.
با استناد به گزارش های مطبوعاتی رسانه های غربی، هواپیمای شناسایی استراتژیك متعلق به نیروی دریایی آمریكا از نوع RC-135U با شماره (46-14847) وكد عملیاتی (HAMAL27) از یك پایگاه هوایی در جزیره كریت یونان پرواز كرد و بعد از پروازی طولانی در مجاورت ساحل سوریه به 40 كیلومتری پایگاه دریایی سوریه در طرطوس رسید.
همچنین یك هواپیمایی ضد زیردریایی وابسته به نیروی دریایی آمریكا از نوع Poseidon P-8A با شماره (168852) روز جمعه از پایگاه سیگونیلا در جزیره سیسیل ایتالیا به پرواز درآمد و مدت زمان زیادی را نزدیكی طرطوس سوریه و بر فراز آب های بین المللی دریای مدیترانه پرواز كرد.
علاوه بر این 4 فروند هواپیمای آمریكا و یك فروند هواپیمای نروژی روز پنجشنبه سرگرم فعالیت شناسایی در نزدیكی پایگاه روسیه در طرطوس بودند.
پایگاه Aviationist كه به صورت اختصاصی در زمینه رصد پرواز هواپیماها فعالیت می كند، به رشد بی سابقه پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریكا در نزدیكی دو پایگاه روسیه در سوریه و بر فراز آب های شرق دریای مدیترانه اشاره دارد، منطقه ای كه كشتی های روسی به صورت دائم در آن مشغول فعالیت و ترددهستند.
طبق گزارش ها شمار پروازهای جاسوسی آمریكا در نزدیكی مرزهای دریایی سوریه به 15 مورد در طی یك هفته گذشته رسیده است.
گفتی است، 4 فروند هواپیمایی جاسوسی آمریكا روز سه شنبه گذشته زمانی كه ' بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه به همراه ' والری گراسیموف' رئیس ستاد كل نیروهای مسلح روسیه از پایگاه هوایی روسیه در حمیمیم بازدید كرد، بر فراز منطقه به صورت مداوم در حال پرواز بودند.
كارشناسان نظامی روس بر این باورند كه اعزام ناو هواپیمابر جورج بوش به خاورمیانه و افزایش پرواز هواپیماهای جاسوسی ناتو قدرتنمایی آمریكا به حساب می آید و منعكس كننده تلاش واشنگتن برای رصد فعالیت های نظامی نیروی دریایی روسیه در شرق دریای مدیترانه به ویژه شلیك موشك های كالیبر توسط روسیه در 18 تا 30 ژوئن گذشته در نزدیكی طرطوس است.
در پاسخ به این سوال فرضی ،آیا نیروهای مستقر آمریكا در منطقه به اقدام نظامی جدید علیه ارتش سوریه روی خواهند آورد؟ باید گفت'در مسكو اینگونه برداشت می شد كه واشنگتن در آستانه نشست ' دونالد ترامپ 'و ' ولادیمیر پوتین' رئیسان جمهوری آمریكا و روسیه كه قرار است هفتم و هشتم ماه جولای در هامبورگ آلمان برگزار شود، برای بالا بردن سقف شروط آمریكا در پرونده سوریه، عرض اندام خواهد كرد.
المیادین تاكید كرد: اما تجربه های زیاد نشان می دهد پوتین كسی نیست كه در مقابل فشارها سر تسلیم فرود بیاورد، به ویژه اینكه مناطق زیادی را در دریا، خشكی و فضا در سوریه به كنترل خود درآورده است.
خاورم**9364**1324
مترجم:محسن عزیزی // انتشار دهنده: فردین پازوكی