8 نفر براثر سقوط بالگرد امداد ونجات در اندونزی كشته شدند

كوالالامپور - ایرنا - براثر سقوط یك فروند بالگرد امداد و نجات در اندونزی كه برای كمك به گردشگران گرفتار در فوران آتشفشان 'سیلری كریتر' اقدام كرده بود، 8 سرنشین و خدمه پرواز كشته شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه 'جاكارتا پست' روز دوشنبه اعلام كرد یك فروند بالگرد متعلق به آژانس جستجو و نجات ملی در 'تمانگونگ' در جاوا مركزی سقوط كرد و 8 سرنشین و كادر پرواز آن كشته شدند.
این بالگرد عصر یكشنبه در این منطقه اندونزی برای كمك به گردشگرانی كه در دهانه یك آتشفشان گرفتار شده بودند اقدام كرد كه سقوط كرد.
بنابراین گزارش، این بالگرد در ماموریت امداد و نجات در یك دهانه آتشفشانی فعال بود كه مقصد گردشگری معروفی است و دود ناشی از فورانی كه ساعت 12 روز گذشته اتفاق افتاد، تا 50 متر ارتفاع داشت.
این بالگرد امداد و نجات با 8 خدمه از جمله 4 كادر پرواز و 4 نیروی امداد و نجات ساعت 16 یكشنبه به وقت محلی 'سمارانگ' مركز استان جاوا مركزی را به مقصد آتشفشان ترك كرده بود.
اندونزی اعلام كرد دستكم 17 گردشگر در زمان فوران در دهانه آتشفشان بودند كه 10 نفر از آنها صدمات جزیی دیده و بلافاصله برای درمان به یك مركز بهداشت در نزدیكی محل منتقل شدند.
مقامات اندونزی از بازدیدكنندگان و ساكنان منطقه خواسته اند منطقه را با احتمال گسترش آتشفشان و فوران دوم تخلیه كنند.
در فوران آتشفشان 'سیلری كریتر'، گدازه های سرد، گل و خاكستر تا ارتفاع 50 متری به آسمان پرتاب می شدند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی