دبیركل كانون هابیلیان: بسیاری از فعالیت منافقین در اروپا جرم بین المللی است/ موساد از منافقین حمایت می كند

تهران-ایرنا- دبیركل كانون هابیلیان با بیان این كه بسیاری از فعالیت های گروهك منافقین در كشورهای غربی جرم بین المللی است گفت: موساد و سرویس های امنیتی غربی از منافقین حمایت كرده و همیشه مانع از رسیدگی به جرائم آنها شده اند.

ملت ایران اگر چه منافقین را از تاریخچه جمهوری اسلامی خارج كرده اند، اما تیرماه از آن تاریخ هایی در تقویم انقلاب اسلامی است كه در ذهن و خاطره مردم با اقدامات و جنایات تروریستی گروهك منافقین در اوایل انقلاب عجین شده است.
این در حالی است كه برخی از شركای منطقه ای و بین المللی منافقین از آل سعود گرفته تا سیاستمداران تندوری آمریكایی تا دستگاه های امنیتی غربی و موساد به حدی از درماندگی سیاسی رسیده اند كه به ریسمان پوسیده این گروهك تروریستی چنگ می زنند.
در همین چارچوب نشست سالانه منافقین از روز گذشته در فرانسه در شرایطی آغاز به كار كرد كه این گروه با حمایت برخی سرویس های امنیتی و پرداخت هزینه سفر حاضران و با پاداش های ده ها هزار دلاری به سخنرانان آمریكایی،غربی و عربی، بساطی را برای تكرار اتهامات و ادعاهای پوچ و پوشالی بر ضد جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده است.
«سیدمحمد هاشمی نژاد» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به این كه منافقین به شدت دنبال این هستند كه سابقه جنایات و اقدامات ترورریستی آن ها فراموش شود و خودشان را آلترناتیو دموكراتیك جمهوری اسلامی معرفی كنند، تصریح كرد: اتفاقا برای همین است كه سركرده منافقین بیش از 12 سال است از دیده ها پنهان شده و جایگزین آن را یك زن قرار داده اند.
دبیركل كانون هابیلیان معتقد است كه تروریسم یكی از ابزارهای پیش برنده اهداف و سیاست های قدرت های جهانی به خصوص در مورد جمهوری اسلامی ایران بوده و گروهك منافقین چه به لحاظ استفاده از قدرت ومبارزه نرم و چه در نظر عملیات نظامی و تروریستی كه به كرات در ایران انجام شده است، از مهمترین ابزارهای آنها به شمار می روند.

*ایرنا: موضع غرب و سرویس ها امنیتی آنها در برابر منافقین تاكنون چگونه بوده است؟
هاشمی نژاد:غرب برای داشتن جایگزین در مورد جمهوری اسلامی ایران بسیار در تنگناست و چیزی هم در چنته ندارد.غربی ها وقتی از گروهك منافقین حمایت می كنند و اجازه فعالیت به آنها می دهند به این مفهوم است كه دستشان خالی است؛ از طرفی در طول بیش از 36 سال اخیر كه این گروه بدنام دست به جنایت و خیانت علیه ملت ایران زده است، آنها منابع فراوان مالی، لجستیكی و رسانه ای را در اختیار اینها قرار می دهند.
فراموش نكنیم در حدود20 سال قبل گروهك منافقین همزمان به بیش از 10 سفارتخانه ایران در كشورهای اروپایی حمله كرد، بدون اینكه هیچ تبعاتی برای آنها داشته باشد و این نشان می دهد این كار در هماهنگی با سرویس های امنیتی غربی انجام می شد.

*ایرنا: گروهك منافقین چه میزان نفوذ اجتماعی در داخل و خارج از ایران دارد؟
هاشمی نژاد: بر اساس گزارش هایی كه اتحادیه اروپا و وزارت خارجه آمریكا و حتی منابع متعدد كشورهای غربی اعلام كرده اند، گروهك منافقین به شدت مورد نفرت ملت ایران هستند.
حركت ها و فعالیت های گروهك منافقین هیچ حمایت مردمی از هیچ قشری از اقشار ایرانیان ندارد؛ حتی معاندین جمهوری اسلامی هم بعضا به لحاظ ظاهری حاضر نیستند به بعضی از كارهای سخیفی كه منافقین انجام می دهند، تن بدهند؛ به عنوان مثال در گردهمایی اینها در پاریس كه هر ساله برگزار می شود چهره هایی كه به صراحت با ایران و ایرانیت مشكل دارند را به عنوان میهمان ویژه دعوت می كنند و این رفتارها نشان دهنده این است كه منافقین برای ضربه زدن به ملت ایران خودشان را به هر شكلی و به هر چهره ضد ایرانی عرضه می كنند.

*ایرنا: منابع مالی برگزاری چنین نشست ها و گردهمایی ها از چه راه هایی تامین می شود؟
هاشمی نژاد: گروهك منافقین برای اینكه نشان دهند وجهه ای در عرصه جهانی دارند سخنرانانی را دعوت می كنند كه به اذعان كسانی كه در همین نشست ها سخنرانی كرده اند،علاوه بر برگزاری مراسم ها و میهمانی های پرهزینه، چهل، پنجاه هزار دلار برای 10 دقیقه سخنرانی به آنها پرداخت می كنند.
منابع مالی اینها متعدد است. سرویس های امنیتی كه مهمترین آنها موساد (رژیم صهیونیستی) است و بعضی از منابع حوزه منطقه نظیر عربستان هم از تامین كنندگان مالی این گروهك هستند.
حدود 10 سال قبل گزارش هایی داشتیم مبنی بر اینكه 30میلیون دلار از طرف عربستان به اینها داده شده و قبل از آن هم صدام بخش وسیعی از امكانات و پول هایی كه بابت برنامه نفت در برابر غذا دریافت می كرد به اینها اختصاص می داد.
از اینها گذشته سرمایه گذاری متعدد پولشویی از دیگر راه های كسب درآمد این گروهك به شمار می رود كه گزارش ها و اخباری هم توسط دولت فرانسه و آلمان درباره فعالیت های وسیع پولشویی این گروه در اروپا منتشر شده است.

*ایرنا:چرا منافقین دست به كارهایی زده اند كه دیگر گروه های معاند جمهوری اسلامی ایران از انجام دادن آن ابا داشته اند؟
هاشمی نژاد: گروهی كه ایرانی باشد و خود را به نحوی به سمت سرویس های امنیتی عرضه كند و برای ضربه زدن به كشور و جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی برای خود قائل نباشد خیلی از سرویس های امنیتی را به طمع می اندازد و طبعا برای تقابل با كشور ایران ممكن است از جهات گوناگون از اینها استفاده كنند.
از طرفی در حوزه جنگ نرم هم منافقین سوابق طولانی دارند؛ این ها در كنار اقدامات نظامی و خیانت هایی كه به كشور كردند، تجربه جدا كردن بعضی از شخصیت های داخلی نظام را هم دارند، كه در تاریخ انقلاب اسلامی نمونه های متعددی وجود دارد. حسب فرمایش امام، این هم یك نوع از كاركردهای اینهاست كه خیلی مطمح نظر قدرتهای جهانی است و اینها را به طمع می اندازد از منافقین در این گونه موارد استفاده شود.

*ایرنا: گروهك منافقین در سال های حضور در عراق جنایت های زیادی علیه ملت عراق به ویژه كردها و شیعیان مرتكب شده است؛ آیا این گروه بابت این جنایات دچار محكومیت نشده است؟
هاشمی نژاد: بعد از سقوط صدام و از زمانی كه دولت عراق مستقر شد، این دولت همواره درصدد بود به اتهامات اینها رسیدگی كند. این در شرایطی است كه پرونده های بسیار سیاه و قطوری هم روی میز دولت عراق وجود داشت. با این حال آمریكایی ها همواره از مقر استقرار اینها درعراق حفاظت كردند و حتی بالاترین مقامات آمریكایی هر وقت می خواست خدشه ای به اینها وارد شود بلافاصله وارد عمل می شدند.
هر وقت هم حتی اگر مردم به صورت پیاده واعتراضی می خواستند در پادگان اینها حضور یابند سروكله هلی كوپترهای آمریكایی پیدا می شد؛ به جز چند حمله كه مردم و گروه های مردمی عراق انجام دادند و موفق شدند در نهایت آنها را ازعراق اخراج كنند.
امروز هم اگر دادگاه صالحه ای برگزار شود بدون اینكه ایران حتی یك برگ سند از ادعاهای خود ارائه دهد، به میزانی اسناد متقن علیه منافقین در عراق و حتی غرب وجود دارد كه اصلا احتیاجی به اسناد از سوی ایران هم نیست.
بسیاری از فعالیت های گروهك منافقین در كشورهای غربی چه در حوزه تروریسم و چه در موارد متعدد دیگری جرم بین المللی محسوب می شود و قطعا منافقین جرایم سنگینی دارند ولی مورد حمایت سرویس های امنیتی غربی هستند و این سرویس ها همیشه مانع از رسیدگی به جرائم این ها شده اند.

*ایرنا: گروهك تروریستی منافقین با توجه به اینكه در ایران منفورهستند، این گروه چه ابزار و ظرفیت هایی برای ضربه زدن به ملت ایران دارند؟
هاشمی نژاد: منافقین بیش از بیست سال در عراق حضور داشتند و در این مدت همكاری تنگاتنگی بین آنها و استخبارات عراق وجود داشت. بعد از سقوط صدام ، گروهك منافقین یكی از حلقه های وصل گروه های تروریستی بود كه آنها را موفق كرد شخصیت های عراقی را مورد هدف قرار بدهند. در واقع حلقه سه گانه القاعده، بعثی ها و منافقین این كار را انجام داد.
زمانی هم كه منافقین در كشور ما دانشمندان هسته ای را هدف قرار دادند، حداقل دو مقام عالیرتبه سیا اعتراف كردند این كار با همكاری تنگاتنگ منافقین و موساد انجام شد.
فراموش نكنیم «عبدالمالك ریگی» تروریست معروف در مصاحبه ای با یكی از شبكه های ماهواره ای گفت كه ما با منافقین همكاری اطلاعاتی داریم. طبعا این همكاری ها همواره مطمح نظر دشمنان ایران بوده و الان هم این همكاری ها مرتب در حال انجام است.
تمام نرمهای اطلاعاتی كه در مورد سیستم های امنیتی وجود دارد در مورد گروهك منافقین هم وجود دارد و آنها سازمان امنیتی هستند.از جهت دیگر، اقدامات نرم آنها در موارد متعدد و تاثیرگذاری هایی كه به اشكال مختلف دارند، باید مد نظر قرار گیرد و تاثیراتی كه در بعضی مواقع نظیر وقایع سال 88 یا موارد دیگر، تجربه هایی است كه در طول دوران فعالیت خود كسب كرده اند.

*ایرنا: ایران در قبال چنین اقداماتی و جلوگیری از فرایند تطهیر این گروه تروریستی چه اقداماتی باید انجام دهد؟
هاشمی نژاد: جمهوری اسلامی باید در ابعاد گوناگون به این موضع بپردازد. ما باید به لحاظ حقوقی اینها را دادگاهی كنیم و شكایات متعددی را می توانیم از اینها در جنبه های گوناگون مطرح كنیم.
در سطح داخلی باید هم مسئولان وهم نسل جوان ترفندها و شیوه های عمل و خطوطی كه اینها دنبال می كنند در جامعه باز شناسی شود تا جامعه را مصون كنیم. علاوه بر این موظف هستیم در عرصه بین الملل جنایات آنها را در سطح بین المللی منعكس كنیم.
چند سال قبل وقتی كه شورای حقوق بشر سازمان ملل نماینده ویژه ای برای بررسی مسائل حقوق بشر در ایران معرفی كرد، در حالی كه این گزارشگر عمدتا علیه ایران معرفی شده بود و قطعنامه هایش هم علیه ایران بود، وقتی گزارش های بین المللی و اسناد متقن جمهوری اسلامی از اقدامات این گروهك به وی ارائه شد، پذیرفت كه ایران خود قربانی تروریسم است و در یكی از گزارش های خود این مطلب را منعكس كرد.
علاوه بر اینها خانواده شهدای ترور اسناد زنده جنایات تروریستی هستند. این ظرفیت باید برای انعكاس مظلومیت كشورمان و زنده نگه داشتن جنایات گروه منافقین مدنظر باشد.
منافقین به شدت دنبال این هستند كه سابقه شان فراموش شود و خودشان را آلترناتیو دموكراتیك جمهوری اسلامی معرفی كنند. البته لازمه این كار این است كه جنایات آن ها فراموش شود؛ اتفاقا برای همین است كه سركرده منافقین بیش از 12 سال است از دیده ها پنهان شده و جایگزین آن را یك زن قرار داده اند.

*ایرنا:سال گذشته در گردهمای منافقین تركی فیصل از مقامات سابق عربستانی از سركرده این گروهك به عنوان مرحوم یاد كرد؟
هاشمی نژاد: سركرده منافقین زنده است ولی تعمد دارند و هر از چند گاهی به خاطر اینكه كسی سراغ جنایت گذشته شان نرود این طور مطرح می كنند كه اگر جایی كسی سراغ جنایات آنها رفت می توانند مقصر را كسی معرفی كنند كه الان وجود ندارد؛ باید مراقب چنین ترفندی باشیم.
آنها برخی اوقات چنین شایعاتی را مطرح می كنند و می خواهند این مسائل از زبان خودشان نباشد و به شكلی بیان شود كه اذهان را از جنایت گذشته اینها منحرف كند.
گردهمایی سالانه منافقین از روز گذشته و با حضور برخی سیاستمداران آمریكایی و معارضان سوری خارج نشین در پاریس با طرح ادعاهای پوچ و تكراری علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
دراین گردهمایی رودی جولیانی شهردارسابق نیویورك، جورج تنت نماینده كنگره آمریكا، میشل دوپولور نماینده مجلس ملی فرانسه، لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی كاخ سفید و تركی فیصل رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی و نصرالحریری عضو هیأت معارضان سوریه از جمله شركت كنندگان بودند.
این درحالی است كه سال گذشته روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی از دریافت پول در ازای شركت آمریكایی‌ها و دیگران در نشست های منافقین در پاریس خبر داده بود.
سیام**2021**3070**
خبرنگار: داود مرادپور**انتشار دهنده:امیركاردان راد