۱۰ تیر ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۱۳
کد خبر: 82582476
۰ نفر
معاون رئیس جمهور:3200 شركت دانش بنیان در كشور وجود دارد

زاهدان - ایرنا - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان از فعالیت سه هزار و200 شركت دانش بنیان در كشور خبرداد كه تمامی آنها در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

سورنا ستاری روز شنبه در حاشیه بازدید از پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قانون حمایت از شركت های دانش بنیان در ابتدای دولت یازدهم اجرایی شد و قبل از آن هیچ شركت دانش بنیانی شناسایی نشده بود.
وی ادامه داد: تصویب قانون حمایت از شركت های دانش بنیان در اوایل دولت یازدهم نشانگر توجه ویژه دولت به این امر است.
معاون رئیس جمهور اضافه كرد: هم اینك 115 نوع خدمات و تسهیلات مختلف از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شركت های دانش بنیان ارائه می شود.
وی بیان كرد: حمایت های دولت از شركت های دانش بنیان ریسك سرمایه گذاری در این شركت ها را كاهش داده است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید در 2 سال گذشته توسعه پارك های علم و فناوری در كشور بوده است.
ستاری تصریح كردكه در گذشته فضای مناسبی در اختیار مركز پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان نبود اما در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی بیان كرد: عمده جوانان زیر 30 سال در پارك های علم و فناوری مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: سیستان و بلوچستان در حوزه آی. سی. تی و گیاهان دارویی ظرفیت های بسیار خوبی دارد.
وی ادامه داد: جوانان خلاق زیادی در پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت هستند.
وی تاكید كرد: بازدید مسئولان از مراكز پارك های علم و فناوری سبب می شود تا ارتباط مسئولان با مبتكران و مخترعان بیشتر شود.
به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، برخورداری شركت های دانش بنیان از معافیت های مالیاتی، گمركی و ارائه تسهیلات با سود پایین از جمله حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
به گزارش ایرنا سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز /شنبه/ وارد زاهدان مركز سیستان و بلوچستان شد.
شركت در شورای حفاظت از منابع آب سیستان و بلوچستان، بازدید از پارك علم و فناوری و نشست با دانشگاهیان و شركت های دانش بنیان از جمله برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یك روزه به زاهدان است.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 كیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان كشور شناخته می شود كه بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سكونت دارند.
3213*1200 *خبرنگار: اكبر نوری× انتشار: علی شریفی