دونده شيرازي 2 نشان طلاي مسابقات جهاني را بر گردن آويخت

شيراز- ايرنا - كلثوم ابراهيمي دونده شيرازي شركت كننده در مسابقات جهاني پيوند اعضا كه در اسپانيا در حال برگزاري است، 2 نشان ارزشمند طلا را بر گردن آويخت .

رئيس هيات ورزش پيوند اعضا فارس شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان كرد : كلثوم ابراهيمي در نخستين روز برگزاري مسابقات دو و ميداني موفق شد در ماده پرتاب ديسك و پرتاب وزنه در رده سني ٣٠ تا ٣٩ سال 2 مدال طلا كسب كند و افتخار بزرگي را براي فارس و كشورمان به ارمغان آورد .
زهرا كريميان افزود : همچنين كلثوم ابراهيمي در اين مسابقات پيشتر مدال برنز رشته بولينگ را كسب كرده بود و تنها ورزشكاري است كه تاكنون موفق به كسب سه مدال شده است .
وي ادامه داد: همچنين الهام روشن چراغ ديگر ورزشكار شر كت كننده از فارس كه نخستين مدال را در رشته دو و ميداني براي كاروان ايران به ارمغان آورده بود در ماده پياده روي سه كيلومتر به مقام چهارم دست يافت.
كريميان اضافه كرد: معصومه رضايي ديگر ورزشكار فارسي كه به فينال دو ١٠٠ متر رده سني 18 تا 29 سال راه يافته بود نتوانست به مدال دست يابد اما در پرتاب وزنه موفق شد مدال نقره را از آن خود كند .
وي اظهار كرد:كاروان ورزشي ايران در بيست و يكمين دوره مسابقات جهاني پيوند اعضا متشكل از 80 ورزشكار زن و مرد است كه در رشته هاي دو و ميداني، پينگ پنگ، شنا، بدمينتون، اسكواش، بولينگ، دارت و پتانگ (پرتاب توپ فلزي) به مصاف حريفان خود مي روند.
كريميان ادامه داد : استان فارس با 19 ورزشكار بيشترين سهميه را در بين ورزشكاران ايراني دارد.
او بيان كرد: كلثوم ابراهيمي، الهام روشن چراغ، معصومه رضايي، فرشته فكري، طاهره مهدوي، رها رضايي فرد، سعيد سهرابي، علي حسن شاهي، مرتضي فنايي، مبينا رمضاني، سيما كريمي، هايده اسلامي، محمد هادي خشنودي، صمد امين صفايي، كرامت الله خواجه اي، فرشاد زندي، محمد جواد ملاحي، سپهر سپاسي و مجتبي احمدي ورزشكاران شركت كننده از استان فارس در اين مسابقات هستند.
بيست و يكمين دوره مسابقات جهاني پيوند اعضا از چهارم تيرماه آغاز شده و تا يازدهم اين ماه به ميزباني شهر«مالاگا» در اسپانيا ادامه دارد.
خبرنگار:‌حميدرضا خليقي ** انتشاردهنده: غلامرضا مالك زاده
7368 /1876