در حاشیه نشست گروه 20/ ترامپ با پوتین و مركل دیدار می كند

نیویورك-ایرنا- مقامات كاخ سفید اعلام كردند كه ترامپ درنظر دارد در جریان نشست گروه 20 كه هفته آینده در هامبورگ برگزار خواهد شد با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و برخی سران ناتو از جمله آنگلا مركل صدراعظم آلمان دیدار و گفت وگو كند.

مقامات كاخ سفید در گفت وگو با نشریه وال استریت ژورنال فاش كردند درحالی كه جنجال های مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در این كشور به اوج خود رسیده رییس جمهوری امریكا درنظر دارد با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود در حاشیه نشست اقتصادی گروه 20 در شهر هامبورگ آلمان دیدار و گفت و گو كند.
به گفته این مقامات، هنوز موضوع این گفت وگوها فاش نشده است و روشن نیست كه آیا رییس جمهوری آمریكا در این دیدار به موضوع دخالت مسكو در انتخابات ریاست جمهوری كشورش اشاره ای خواهد كرد یا نه؟
در همین حال 'رابرت مك مستر' مشاور امنیت ملی امریكا به خبرنگاران گفته است كه ترامپ طی این نشست ، دیدارهای دو جانبه ای را با سران كشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیك شمالی 'ناتو' از جمله آنگلا مركل صدراعظم آلمان، 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین، انریكو پنیا نیتو رییس جمهوری مكزیك و تراز می نخست وزیر انگلیس خواهد داشت.
مك مستر به خبرنگاران گفته است كه هیچ موضوع مشخصی در دستور كار این دیدارها قرار ندارد و اضافه كرده است كه ترامپ در این دیدارها هر موضوعی را كه به ذهنش برسد مطرح و درباره آن گفت وگو خواهد كرد.
ناظران سیاسی به ویژه دیدار ترامپ با مركل صدراعظم آلمان در این سفر را به دلیل مناقشات لفظی میان وی و ترامپ در هفته های اخیر و موضوع پرداخت سهمیه های بیشتری از سوی اعضا ناتو در این گفت وگوها را حائز اهمیت دانسته اند.
نشست گروه 20 روزهای 7 و 8 ژوییه (16 و 17 تیر) در شهر هامبورگ آلمان برگزار می شود.
آنگلا مركل صدراعظم آلمان میزبان رهبران جهان از جمله دونالد ترامپ ، ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ روسای جمهوری آمریكا، روسیه و چین خواهد بود.
گروه 20 یك مجمع بین المللی از دولت ها و روسای بانك های مركزی از 20 اقتصاد برتر جهان است كه در سال 1999 با هدف بررسی سیاست ها به منظور ارتقای ثبات مالی پایه گذاری شد. اعضای این گروه شامل 19 دولت و اتحادیه اروپا است. نمایندگی اتحادیه اروپا در گروه 20 را كمیسیون اروپا و بانك مركزی اروپا بر عهده دارند.
شبك**اروپام-4-541**1392**انتشار: ابوالفضل بابایی