كاهش عوارض صادراتي محصولات دامي و كشاورزي ابلاغ شد

تهران - ايرنا - طي نامه‌اي از سوي رئيس سازمان برنامه و بودجه كاهش عوارض صادراتي محصولات دامي و كشاورزي به وزير صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي كنفدراسيون صادرات ايران، در پي پيشنهاد و پيگيري‌هاي وزارت جهاد كشاورزي به منظور حمايت از صادرات و افزايش صادرات غيرنفتي كشور، شوراي اقتصاد نسبت به پيشنهاد اين وزارتخانه در خصوص تعديل عوارض صادراتي محصولات دامي و كشاورزي تصميم‌گيري كرد.
بر اساس ابلاغيه 'محمدباقر نوبخت' به وزير صنعت، عوارض صادراتي پوست خام گوسفندي 30 درصد، پوست خام بزي 30 درصد، سالامبور گوسفندي 10 درصد، سالامبور بزي 10 درصد، وت بلو گوسفندي 5 درصد و وت بلو بزي 5 درصد تعيين شده است.
در عين حال عوارض صادراتي ذرت دامي، سورگوم دانه به ازاي هر كيلو 150 تومان، جو،گندم دامي، كاه و پوست غلات 200 تومان، يونجه و محصولات علوفه اي صفر، سبوس و آخال از ذرت و گندم و ساير غلات 200 تومان، آخال و كنجاله سويا و انواع تفاله و كنجاله 150 تومان و گندم سياه، ارزن و ساير غلات صفر تعيين شده است.
بر اساس ابلاغيه رئيس سازمان برنامه و بودجه، دستگاههاي اجرايي مكلف شده اند ظرف مدت شش ماه گزارش عملكرد را به اين سازمان ارايه كنند.
گفتني است، سال گذشته پس از كش و قوس‌هاي فراوان، شوراي اقتصاد نسبت به پيشنهاد وزارت جهاد كشاورزي در خصوص تعديل عوارض صادراتي محصولات دامي و برخي از اقلام محصولات كشاورزي، تصميم گيري كرد.
در واپسين روزهاي خردادماه امسال، محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه در نامه اي به وزير صنعت خواستار اجراي اين مصوبه شده است.
اقتصام**9186 *خبرنگار: هما همت خواه * انتشار: مرضيه فاتحي

سرخط اخبار اقتصاد