تعداد بازارهاي عرضه ماهي درشهربندرعباس افزايش مي يابد

بندرعباس- ايرنا- دبير كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي بندرعباس با اشاره به فساد پذيري بالاي انواع فرآورده هاي دريايي ، گفت: به منظور پيشگيري از بيماري هاي مختلف ناشي از عرضه غيربهداشتي آبزيان، شهرداري بندرعباس تعداد بازارهاي عرضه ماهي در سطح شهر را افزايش دهد.

به گزارش يكشنبه خبرنگار ايرنا، دكترعبدالجبار ذاكري دركارگروه تخصصي سلامت وامنيت غذايي شهرستان بندرعباس بيان داشت: عرضه محصولات پروتئيني مانند انواع ماهي و فرآورده هاي دريايي به دليل فساد پذيري زياد و مسموميت هاي مختلفي كه ممكن است براي انسان ايجاد نمايند، بايد در شرايط بهداشتي و كنترل شده اي صورت پذيرد.
وي افزود: شهرداري بهتر است تعداد بازارهاي عرضه ماهي در سطح شهر را افزايش دهد تا فروشندگان آبزيان به جاي دست فروشي ماهي و ميگو در معابر و روي زمين، در محيط هاي كاملا بهداشتي اقدام به عرضه آبزيان كنند.
فرماندار بندرعباس نيز در اين نشست با اشاره به مطرح شدن مساله ساماندهي عرضه آبزيان در محلات و سطح بازار شهر بندرعباس در كارگروه تخصصي سلامت هرمزگان، گفت: شهرداري موظف است تا در سه نقطه پشت شهر و خواجه عطاء و نخل ناخدا مكان هاي مناسب براي حضور دست فروشان ايجاد نمايد.
احمد پويافر بيان داشت: شهرداري بايد با همكاري و هماهنگي در اين زمينه رايزني‌هايي با سرمايه‌گذار بخش خصوصي انجام دهد تا با مشخص شدن زمين براي ايجاد اين بازارچه عمليات اجرايي احداث اين مكان آغاز و نيز شركت تعاوني صيادان دست فروشي كه بدون جا و مكان هستند برابر مقررات مربوطه به مكان هاي مورد نظر هدايت شوند.
رئيس كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي بندرعباس يادآور شد: شيلات با همكاري شركت تعاوني صيادان، شبكه توزيع آبزيان را ساماندهي و با همكاري مركز بهداشت و دامپزشكي بر عرضه بهداشتي و صحيح آبزيان نظارت و در صورت بروز هرگونه تخلف به شدت و از مجاري قانوني با آن برخورد كند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان اواسط خردادماه امسال در نشست كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان با اشاره به اهميت رعايت بهداشت در عرضه آبزيان، گفت: فرمانداري بندرعباس به اتفاق شهرداري و ساير نهاد هاي ذيربط نسبت به ساماندهي اين موضوع مهم اقدام كنند.
بهروز اكرمي هرمزگان بيان داشت: يكي از موضوعاتي كه مدتهاست به آن پرداخته مي شود و كماكان بدون حل باقي مانده، ساماندهي نشدن عرضه آبزيان در برخي از محلات و سطح بازار بندرعباس است كه با توجه به گرماي هوا ، بايد هر چه سريعتر اين موضوع بررسي و حل شود.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني انتشاردهنده: خليل تنيده