پنج ایرانی در استانبول از چنگ آدم ربایان رهایی یافتند

آنكارا- ایرنا- یك خانواده پنج نفره ایرانی كه در تركیه به گروگان گرفته شده بودند، با ایجاد آتش سوزی عمدی در محل حبس و نگهداری خود در شهر استانبول و جلب توجه مردم، توانستند از دست آدم ربایان بگریزند.

به گزارش ایرنا و به نقل از وبسایت شبكه تلویزیونی خبر.ترك، یك خانواده پنج نفره ایرانی كه از سوی چهار گروگانگیر به بهانه تورهای مسافرتی در منطقه گردشگری بودروم ربوده شده و به منطقه شیشلی در استانبول انتقال داده شده بودند، با ایجاد آتش سوزی در محل محبوس شدن خود، از دست آدم ربایان نجات پیدا كردند.
بنا بر همین گزارش، این خانواده ایرانی كه از سه روز پیش به اسارات آدم ربایان درآمده بودند، بعد از ایجاد آتش سوزی عمدی برای جلب توجه و درخواست كمك از همسایگان ساكن در ساختمان محل نگهداری و حبس اجباری خود، توانستند با متواری شدن گروگان گیران از محل، خود را نجات دهند.
به گزارش ایرنا، این خانواده كه یك زن و شوهر ایرانی به همراه سه فرزند خود بودند، با چهار نفر آدم ربا كه گفته می شود 2 تبعه ترك و 2 تبعه عرب بوده اند، برای شركت در تورهای گردشگری ارتباط برقرار كرده ولی در نهایت آدم ربایان با اسلحه آنها را از هتل محل اقامت شان خارج كرده و از خانواده آنها در ایران در قبال آزادی درخواست پول كرده بودند.
بنا به اعلام رسانه ها، پلیس تركیه برای دستگیری آدم ربایان عملیات گسترده ای را آغاز كرده است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری