مسكن مهر در سمیرم پس از یك دهه هنوز به بهره برداری نرسیده است

اصفهان - ایرنا - نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیك به یك دهه از آغاز مسكن مهر در این شهرستان می گذرد اما هنوز خبری از افتتاح و بهره برداری از این طرح نیست.

اصغر سلیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری نشست هایی با حضور مسئولان راه و شهرسازی و تعاون، فرماندار و وزارت راه درباره مشكلات مسكن مهر سمیرم اظهار كرد: مسائل و مشكلات زیاد مسكن مهر سمیرم باعث این ركود و كندی در ساخت و سازها شده و تعداد زیادی از متقاضیان نیز بعد از مشاهده مشكلات انصراف دادند.
وی افزود: در این مدت نامه نگاری و مكاتبه های متعددی برای حل و فصل مشكلات مسكن مهر سمیرم داشتیم و در نشستی با دكتر اصغر احمدی مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به نتایج و مصوبات خوبی رسیدیم.
عضو و سخنگوی كمسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اختصاص یارانه آماده سازی خدمات زیربنائی از جمله آب و فاضلاب و برق مسكن مهر و همچنین تخصیص قیر یارانه ای (رایگان) برای آسفالت معابروكوچه های طرح مهر با عقد قرارداد با شهرداری سمیرم به منظور اجرای آسفالت از جمله مصوبات این نشست بود.
سلیمی گفت: واگذاری زمین درطرح 18 واحدی كوشك واقع در محله باغ موشهر سمیرم به متقاضیان از طریق هیات تصفیه به قیمت كارشناسی روز و نیز صدور دستورهای لازم از با امضای قائم مقام وزیر راه برای افزایش وام قرض الحسنه از 30 به 40 میلیون تومان از طریق بانك صادرات نیز مصوبه های دیگر این جلسه بود.
نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: برای پیگیری بهتر و سریع تر این موارد و اجرائی شدن آن از طریق استان اصفهان هم مقرر شد جلسه ای با حضور اعضای در دفتر مدیر كل راه و شهرسازی اصفهان در اسرع زمان داشته باشیم.
سلیمی به جلسه دیگر خود با محمدرضا شاملو، معاون عمران روستایی بنیاد مسكن كشور اشاره كرد و افزود: در آن نشست مشكلات و تنگناهای روستاهای شهرستان بیان و در زمینه تخصیص اعتبارات ملی، قیر رایگان و تخصیص اعتبار به روستاهای هدف گردشگری تبادل نظر شد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: تخصیص قیر یارانه ای به روستاهایی كه دارای زیر سازی و جدول گذاری دفع آبهای سطحی هستند از جمله این موارد بود و مقرر شد دهیاری ها با همكاری بنیاد مسكن این معابر را آسفالت كنند.
سلیمی اختصاص اعتبار ملّی به روستاهای هدف گردشگری را نقطه امید توسعه این روستاها عنوان و تاكید كرد: راه حل بسیاری از مشكلات موجود توسعه بخش گردشگری و طبیعت گردی است.
این نماینده مجلس به قول معاون بهسازی و بازسازی مسكن روستایی بنیاد مسكن در اعطای كمك های بلاعوض به روستاییان واجد شرایط اشاره كرد و افزود: افرادی كه اقدام به تخریب ساختمان قدیمی خود كرده و نوسازی كنند یا كسانی كه از بنیاد مسكن تسهیلات دریافت كرده اند ولی هنوز نتوانسته اند ساختمان خود را كامل كنند و نیز زوج های جوان كه تسهیلات دریافت كرده اند و به تایید بنیاد از قشر ضعیف جامعه هستند مشمول این مصوبه بلاعوض می شوند.
پیش از این مدیركل راه و شهرسازی استان اصفهان مرداد ماه 94 طرح مسكن مهر سمیرم را یكی از ناموفق‌ترین و نافرجام ترین طرح‌های مسكن مهر استان اصفهان دانسته و گفته بود: پروژه 333 واحدی مسكن مهر سمیرم با پیشرفت 10 تا 15 درصد رها و راكد مانده است.
مسكن مهر شهر سمیرم شامل 141 واحد است كه 36 واحد آن كه در شرق سمیرم و 105 واحد دیگر در محدوده مرحله اول شهرك آبشار قرار دارد.
پروژه333 واحدی مسكن مهر نیز كه تا مرحله فونداسیون پیشرفت داشته به دلیل كم بودن سهم آورده متقاصیان، انصراف آنها و مشكلات عدیده دیگر به ارزش یك میلیارد و 500 میلیون تومان به اداره مسكن و شهرسازی فروخته و واگذار شد.
سمیرم افزون بر 100 هزار جمعیت شهری، روستایی و عشایری، در فاصله 160 كیلومتری جنوب اصفهان و 165 كیلومتری از شمال یاسوج واقع شده است.
گ/7147 / 6022 خبرنگار: محمود افشاری- انتشار: عمادی

سرخط اخبار استان‌ها