واشنگتن پست: پوتین حملات سایبری را برای پیروزی ترامپ هدایت كرد

تهران – ایرنا – شبكه تلویزیونی سی ان ان دقایقی پیش (عصر جمعه) درخبری فوری گزارش داد، نشریه آمریكایی «واشنگتن پست» فاش ساخته است كه «ولادمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه شخصا حملات سایبری را در انتخابات آمریكا برای شكست دادن هیلاری كلینتون و برنده شدن دونالد ترامپ هدایت كرده است.

به گزارش ایرنا، 'آدام انتونس' (Adam Entous) خبرنگار واشنگتن پست كه به گفته سی ان ان، وی نخستین بار این خبر را مخابره كرده با این شكبه خبری از دستورالعمل ویژه پوتین در این باره سخن گفت.
انتوس به سی ان ان گفت كه بنابر منبع بسیار مهم و اطلاعاتی كه به سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) داده شد، معلوم گردید كه پوتین دستور العمل مشخصی برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا مبنی بر لطمه زدن به هیلاری كلینتون و یاری رساندن به دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا داده شده است.
در همین حال سی ان ان گزارش داد: اوباما اطلاعاتی از سیا مبنی بر مداخله و هك شدن انتخابات ریاست جمهوری به وسیله پوتین دریافت كرده بود.
انتوس افزود: این اطلاعات مستقیما از درون دولت روسیه بدست آمده و این اطلاعات به اندازه‌ای قوی بوده كه افرادی كه آن را دیده و رویت كرده‌اند شوكه شدند.
خبرنگار واشنگتن پست به سی ان ان گفت: دولت اوباما تلاش كرده است تا پیش ازهر اقدام تلافی جویانه علیه روسیه به آنها هشدار بازدارندگی دهد، چراكه كاخ سفید در آن زمان نگران آن بود كه هرگونه اقدامی باعث بدترشدن وضعیت پیش از انتخابات و همچنین تاثیر گذاری در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریكا شود.
اروپام **1302**شبس*1613*مترجم: بهروز وفاداری *انتشار دهنده: عبدالله غفاری