گردان هاي القسام از كشورهاي عرب و مسلمان خواست قدس را ياري كنند

تهران - ايرنا - گردان هاي القسام شاخه نظامي حماس از كشورهاي عرب و مسلمان خواست قدس را ياري كنند.

به گزارش ايرنا، شبكه خبري الجزيره روز جمعه گزارش داد: گردان هاي القسام شاخه نظامي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) از امت عربي و اسلامي خواست براي يكپارچگي تلاش ها، قطب نماي خود را به سمت بيت المقدس و مسجد الاقصي بگردانند.
گردان هاي القسام به مناسبت روز جهاني قدس از طرف هاي فلسطيني خواست به مسايل حاشيه اي نپردازند.
الجزيره در ادامه اين گزارش به برگزاري كنگره بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين و نشست مشترك بين غزه و ايران اشاره كرد.
ابوالحسن سخنگوي گردان هاي القسام گفت: آيا زمان پيروزي امت فلسطين بر قدس و مسجد الاقصي فرا نرسيده و آيا زمان آن نشده كه ملت فلسطيت غبار ننگ را از اين منطقه بزدايد؟
ابوالحسن خواستار صف بندي در جنگ واقعي و قرار دادن قطب نما به سمت هدفي شد كه خداوند براي امت فلسطين رقم زده است و از فلسطينيان خواست به جاي پرداختن به مسايل و درگيري هاي جانبي، به مساله اصلي كه همانا مبارزه با رژيم صهيونيستي است، بپردازند.
اسماعيل رضوان از رهبران جنبش حماس در كنفرانسي كه روز گذشته به مناسبت روز جهاني قدس كه مصادف با آخرين جمعه ماه مبارك رمضان است برگزار شد، گفت: روز قدس به مثابه هشدار به امت است مبني بر اين كه قدس محل درگيري واقعي با اشغالگران مي باشد و نشان دهنده مساله اصلي ملت مسلمان است.
رضوان بر خطر اشغالگران براي قدس و عقيده و انسانيت تاكيد كرد و افزود: سلاح و مقاومت دو گزينه براي آزادي فلسطين، قدس و اسيران فلسطيني است.
امام خميني (ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در مرداد ماه 1358 خورشيدي آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را 'روز قدس' نامگذاري كرد تا مسلمانان جهان در اين روز همبستگي خود را در حمايت از حقوق قانوني مردم فلسطين به نمايش بگذارند.
خاورم**1408**
مترجم:‌اكرم كرمي**انتشار دهنده: فريبا مدني

سرخط اخبار جهان