لبنيات سنتي قزوين به سم آفلاتوكسين آلودگي ندارند

قزوين-ايرنا-كارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان قزوين با اشاره به بازديد از 45 مورد از كارگاه هاي توليد لبنيات سنتي شهر قزوين،گفت: با انجام اين بازديدها در هيچ كدام از محصولات لبني سنتي آنها آلودگي به سم آفلاتوكسين مشاهده نشد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي قزوين، محمدتقي سليماني افزود:در راستاي تشديد نظارت بر مراكز توليد و عرضه محصولات لبني در هفت نوبت بازرسي، 45 مورد لبنياتي سنتي در شهر قزوين مورد بازديد قرار گرفت.
وي اضافه كرد: در اين بازرسي ها، از نمونه هاي برداشت شده از شير، هيچ گونه علائمي ناشي از وجود سم آفلاتوكسين مشاهده نشد و اين نمونه ها از نظر ميكروبي نيز توسط بازرسان دامپزشكي كنترل شد.
سليماني ادامه داد: متاسفانه در بعضي از اين مراكز نواقصي از جمله رعايت نكردن بهداشت فردي و استفاده از ابزار و تجهيزات نامناسب مثل بشكه هاي پلاستيكي رنگي مشاهده و اخطاريه بهداشتي صادر شد.
وي درباره سم ياد شده نيز گفت: مسموميت ناشي از آفلاتوكسين كه سمي سرطانزا است به علت انبار كردن نامناسب آذوقه دام و مصرف خوراك كپك زده توسط دام ايجاد مي شود.
سليماني خاطرنشان كرد: متاسفانه آفلاتوكسين در اثر حرارت از بين نمي رود و قدرت جذب تجمعي و ايجاد مسموميت هاي حاد و مزمن دارد بنابراين لازم است در زمينه روش هاي نگهداري خوارك دام در كنار فعاليت‌هاي ترويجي به منظور استفاده از مواد لبني به واحدها آموزش هاي مورد نياز ارائه شود.
كارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان قزوين در پايان گفت: استفاده از شير و فرآورده‌هاي لبني غيرپاستوريزه يكي از عوامل مهم شيوع بيماري عفوني و تب مالت است از اين رو به شهروندان توصيه مي شود، شير محلي خريداري شده را حداقل به مدت سه دقيقه بجوشانند.
7388*3013
خبرنگار:پريسا نوروزي**انتشار دهنده: رضا اولادي