«بُهت» از «خشايار اعتمادي» و «ياسر داووديان» منتشر شد

تهران- ايرنا- اثري تازه با عنوان «بُهت» با همكاري مشترك «خشايار اعتمادي» و «ياسر داووديان» منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، ترانه اين قطعه دوصدايي با اجراي «خشايار اعتمادي» و «ياسر داووديان»، توسط «سام شرف زاده»، «هادي زينتي» و «ليلا اشكاني» سروده شده و «مرتضي شفيع» به همراه «خشايار اعتمادي»، آهنگسازي آن را بر عهده داشته اند. تنظيم اثر با « حامد برادران » و نواختن گيتار نيز برعهده « فرشيد ادهمي» است.
داووديان خواننده نام آشناي موسيقي پاپ كشور درباره توليد اين اثر گفت: بخش اول ملودي اين كار، حدود يكسال پيش توسط مرتضي شفيع اتود خورده و در همين قالب باقي مانده بود، پس از آن مدت زيادي با رايزني هاي مختلف و مشورت با دوستان موزيسين و ترانه سرا، در صدد اجراي آن به بهترين شكل بوديم.
وي افزود: بسياري از ترانه سرايان سروده هايشان را در اختيار ما قرار دادند اما نتيجه دلخواهي را كه مي خواستيم و فضاي عاميانه و لحن ترانه ها را آنطور كه مي خواستيم دريافت نكرده بوديم.
داووديان ادامه داد: در نهايت، در يك جمع بندي و توافق، كار را با سه ترانه سرا، شرف زاده، زينتي و اشكاني ضبط كرديم هرچند در آهنگسازي اين قطعه همكاري داشتم اما كليت ساخت آن توسط خشايار اعتمادي و مرتضي شفيع انجام شده است.
وي اضافه كرد: در حين ساخت و ضبط قطعه، فضا و ملودي آنقدر جذاب، عاطفي و زيبا شده بود كه پيشنهاد همخواني با خشايار را به او دادم، او هم از اين ايده استقبال كرد و نتيجه كار هم شد آنچه اكنون مي شنويد.
اعتمادي آهنگساز با سابقه كشورمان نيز درباره «بهت» گفت: ارديبهشت سال گذشته، مرتضي شفيع اين قطعه را به صورت يك خط ملودي و يك خط شعر بسيار كوتاه در اختيار من قرار داد، يك پيش ملودي كه هنوز سرنوشت مشخصي نداشت و ساخته و پرداخته نشده بود.
وي ادامه داد: البته ملودي اول قلب يك اثر است و اين را نمي شود، انكار كرد، شاعر اثر هم در اين مدت زمان گذشته، احساسش با احساس شعر دچار فاصله شده بود و نمي توانست كار را ادامه دهد از اين رو ملودي هم بايد از شعر تبعيت مي كرد.
اعتمادي گفت: ‌پس از گذشت يك سال به اتفاق داووديان دوست و همراه هميشگي كه 10 سال از من كوچكتر است،تصميم به اجراي مشترك اين قطعه گرفتيم.
وي توضيح داد: در نهايت از شاعر اثر اجازه گرفتيم كه با ترانه سرايان ديگر هم مشورتي داشته باشيم، از همكاري آنها استفاده كنيم و ادامه كار را با دوستان ديگر، شرف زاده و زينتي پيش برديم.
اعتمادي با بيان اين كه شرف زاده بسيار با قريحه و استعداد است، افزود: در اين اثر همه دوستان پيگير اتمام و نتيجه دهي كار به شكل احسن بودند، اين كار با حس و درونيات من تلفيق شد و به دل نشست.
قطعه «بُهت» (شماره مجوز: 00546/ق/96/2 – شماره ثبت كتابخانه ملي: 18207) از طريق سايت «موسيقي ايرانيان musiceiranian.ir» قابل شنيدن آنلاين و دانلود قانوني است.
فراهنگ**1880
خبرنگار: پروين اروجي* انتشار: زهره محتشمي پور