۳۰ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۲۰:۱۷
کد خبر: 82572023
۰ نفر
سخنگوی كاخ سفید كناره گیری می‌كند

نیویورك - ایرنا - مقامات كاخ سفید فاش كردند كه «شان اسپایسر» سخنگوی كاخ سفید آمریكا به زودی از سمت خود كناره گیری خواهد كرد.

چند مقام رسمی كاخ سفید به نشریه «پولیتیكو» گفته‌اند كه اسپایسر در صدد است با تعیین جانشینی برای خود از سخنگویی كاخ سفید كناره گیری كند.
در حالی كه ظن غالب بر این است كه دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریكا از ماه‌ها پیش «سارا هاكابی سندرز» دختر «مایك هاكابی» فرماندار سابق ایالت آركانزاس را برای جانشینی اسپایسر در نظر گرفته، خود سندرز این شایعه را رد كرده و گفته است تمایلی برای پذیرفتن این سمت ندارد.
سارا هاكوبی سندرز كه در زمان فرمانداری پدرش مدیریت هماهنگی‌های میدانی دولت آركانزاس را بعهده داشت در 19 ژانویه به وسیله ترامپ به قائم مقامی سخنگوی كاخ سفید منصوب شده بود و در بسیاری از كنفرانس‌های خبری كاخ سفید جای خالی اسپایسر را پر می‌كرد.
شایع است كه «لارا اینگرام» تحلیلگر سیاسی محافظه كار یكی دیگر از گزینه‌های این پست است كه خود اسپایسر در حال حاضر به گفت‌وگو با او مشغول است.
در همین حال نشریه سیاسی پولیتیكو نوشته است كه ترامپ اسپایسر را برای مقام بالاتری در كاخ سفید در نظر گرفته است.
گفته می‌شود یكی از دلایل كناره گیری اسپایسر از این مقام، مسئولیت همزمان او در اداره دفتر مدیریت ارتباطات ترامپ و سخنگویی كاخ سفید است كه بار سنگینی بر روی دوش اسپایسر گذاشته و او قادر به انجام این وظایف به صورت مطلوب نبوده است.
به رغم همه این توجیهات دلیل عمده جابجایی اسپایسر بخشی از تصمیم اخیر ترامپ به ایجاد تغییر در تیم خود در كاخ سفید است. بخصوص پس از اخراج جیمز كومی از ریاست اف‌بی آی و افشاگری‌ها و نشت اطلاعات بیشمار مربوط به این تحول در كاخ سفید و ناتوانی اسپایسر در دفاع از سیاست‌‌های ترامپ در كنفرانس‌های مطبوعاتی است.
اروپام-4-541*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

سرخط اخبار جهان