رويداد واسط ‌هاي مغز و رايانه در كرمانشاه برگزار مي‌شود

تهران - ايرنا- نوآوردگاه ايده‌هاي نوين كسب و كار با محوريت واسط‌ هاي مغز و رايانه به حمايت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، 14 تا 18 شهريورماه 96 در كرمانشاه برگزار مي‌شود.

به گزارش روز سه شنبه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، در دهه‌هاي اخير همگرايي علوم مختلف باعث ظهور فناوري نويني با عنوان واسط مغز و رايانه (BCI) شده است. اين فناوري با هدف برقراري ارتباط بين مغز و يك پردازشگر بيروني ايجاد شده است به طور خلاصه اين واسط‌ها مي‌توانند خواسته‌هاي فرد را از طريق سيگنال‌هاي مغزي شناسايي كرده و به وسيله دستگاهي كه به مغز متصل شده است اجرا كنند.
مركز شناخت با همكاري شركت نوآوران فناوري‌هاي همگرايي، شناختي، زيستي، اطلاعات و نانو (شزان) و با حمايت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش بنيان معاونت علمي، نوآوردگاه ايده‌هاي نوين كسب‌وكار با محوريت واسط‌هاي مغز و رايانه را برگزار مي‌كند. هدف اين برنامه شناسايي افراد صاحب ايده و تلاش براي توسعه و تجاري سازي ايده‌هاي آن‌هاست.
هدف نهاييِ برنامه «توليد محصولات كاربردي و ارائه خدمات مبتني بر BCI» در حوزه‌هاي سلامت و پزشكي، ارگونومي عصبي و محيط‌هاي هوشمند، حوزه بازاريابي عصبي و تبليغات، حوزه آموزش، حوزه بازي و سرگرمي، امنيت و احراز هويت است.
نرم‌افزار و سخت‌افزارهاي كاربردي كه قابليت اتصال به سيستم eLab, eWave را داشته باشد و جهت تشخيص، ارزيابي كنترل، درمان و بيماري‌هاي قلبي، مغزي، عضلاني و ضايعات مغزي و نخاعي مورد اولويت تجاري سازي قرار خواهند داشت.
نوآوردگاه ايده‌هاي نوين كسب‌وكار با محوريت واسط‌هاي مغز و رايانه به حمايت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، 14 تا 18 شهريورماه 96 در كرمانشاه برگزار مي‌شود.
علمي**9031**1440
دريافت كننده: عادل پازيار*انتشار: گلشن
براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
irnaelm@
https://telegram.me