۳۰ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۹:۵۴
کد خبر: 82571022
۰ نفر
بوی نامطبوع درخاش 52تن رابه بیمارستان كشاند

زاهدان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: 52 نفر بعد از احساس بوی نامطبوع در سطح شهر خاش با علائم تنگی نفس، سردرد و تهوع به بیمارستان مراجعه كردند.

دكتر محمود میری بنجار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینك از مجموعه مراجعه كنندگان با این علائم به بیمارستان 19 نفر بستری و تحت درمان هستند و بقیه مرخص شدند.
وی در تشریح واقعه گفت: حدود ساعت 3 تا 3،5 بامداد امروز مطلع شدیم در شهر خاش مردم بوی نامطبوعی حس كردند و بعضی با علائم تنگی نفس، سردرد و تهو به بیمارستان مراجعه داشتند.
وی افزود: ساعت پنج صبح ستاد بحران دانشگاه علوم پزشكی زاهدان تشكیل شد و بعد تیم های تشخیصی و درمانی را به خاش اعزام كردیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: تیم تشخیصی بهداشت محیط برای بررسی دلیل این بوی نامطبوع به خاش اعزام شده است.
میری ادامه داد: همچنین صبح امروز ستاد بحران استان نیز تشكیل شده و اقدامات لازم است به مرحله اجرا در آمده و جای هیچ نگرانی نیست زیرا بو كامل از بین رفته و مراجعان دیگر در بیمارستان خاش با این علائم وجود ندارند.
وی گفت: به مردم توصیه می كنیم خونسردی خود را حفظ كنند و اگر افرادی علائم تنگی نفس، سردرد، تهوع و سوزش پوست داشتند به مراكز بهداشتی درمانی مراجعه كنند.
وی تاكید كرد: بررسی های دقیق علمی برای تعیین علت این حادثه در حال انجام است.
بر اساس بررسی های خبرنگار ایرنا با روشن شدن هوا خبری از استشمام بوی غیر طبیعی در خاش نیست و از حوالی تفتان نیز هیچ گونه فعالیت غیر طبیعی و یا بوی گوگرد و غیره گزارش نشده است.
در عین حال مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: گروههایی از سوی دانشگاه علوم پزشكی، دانشگاه سیستان و بلوچستان و مدیریت بحران به تفتان اعزام شده اند تا مورد را بررسی كنند.
خاش در 185 كیلومتری جنوب زاهدان مركز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 كیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان كشور شناخته می شود كه بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سكونت دارند.
این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1300 كیلومتر مرز زمینی با كشورهای افغانستان و پاكستان و 310 كیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی ** انتشار : حیدر سرایانی