استقبال مسلمانان تایلند از اجرای تواشیح یك گروه ایرانی در ماه رمضان

كوالالامپور- ایرنا - اجرای گروه تواشیح ایرانی 'مشكات ' در برنامه های ماه مبارك رمضان مسلمانان تایلند با استقبال اهل سنت و شیعیان این كشور جنوب شرق آسیا مواجه شد.

به گزارش ایرنا، این گروه تواشیح اعزامی از ایران در ایام لیالی قدر ماه مبارك رمضان در شب های نوزدهم، بیست و یكم و بیست و سوم این ماه در حسینیه ولایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بانكوك نیز برنامه اجرا كرد كه با استقبال و حضور ایرانیان مقیم تایلند روبرو شد.
براساس گزارش روز سه شنبه این رایزنی، گروه تواشیح مشكات در ماه مبارك رمضان و طی شب های گذشته در بسیاری از مساجد شیعیان و اهل سنت تایلند نیز برنامه های متنوعی اجرا كرد.
مسجد صاحب الزمان (عج)، مسجد كمال الاسلام، مسجد امام علی (ع)، مسجد دارالسعادت، مسجد الهدی، مسجد علی النورین و مسجد هارون از مساجد تایلند بود كه این گروه ایرانی در آن حضور یافت و برنامه تواشیح خوانی اجرا كرد.
اجرای تواشیح این گروه در استودیوی موسسه چهارده معصوم (ع) بانكوك پایتخت تایلند نیز ضبط شد تا در شبكه تلویزیونی و ماهواره ای جدیدالتاسیس انصارالمهدی (عج) پخش شود.
شبكه ماهواره ای شیعی انصارالمهدی (عج) اخیرا راه اندازی شد و در سرتاسر تایلند و كشورهای آ.سه.آن بر روی ماهواره 'تای كام' قابل دریافت است.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمالن یغمایی