هتل داران قشم در طرح استانداردسازي و درجه بندي همكاري كنند

قشم - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم خواستار همكاري هتل داران اين جزيره در اجراي طرح استانداردسازي و درجه بندي اماكن اقامتي بر اساس شاخص هاي ملي و بين المللي شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي منطقه آزاد قشم، سيد محمدامين جعفري حسيني شامگاه يكشنبه گفت: طرح ساماندهي، استانداردسازي و درجه بندي هتل هاي قشم با توجه به اهميت رفاه و امنيت مسافران و گردشگران پس از پايان سفرهاي نوروزي سال جاري آغاز و با حمايت جامعه هتل داران اين جزيره همراه شد.
وي افزود: تيمي از كارشناسان حرفه اي در چارچوب اين طرح از هتل هاي جزيره بازديد و شرايط آنها را بررسي كردند كه با همكاري داوطلبانه بسياري از مديران اماكن اقامتي همراه شد اما هر يك از اين اماكن كه دستورالعمل هاي تدويني اين مديريت و هيات مديره جامعه هتل داران قشم را اجرا نكنند، مجوز آنها تمديد نخواهد شد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم بيان كرد: هتل مارينا چندي پيش به دليل رعايت نكردن استاندارهاي مدون، دچار آتش سوزي شد و در اين راستا يكي از هتل هايي بود كه به صورت داوطلبانه براي انجام تعميرات و عمليات بروز رساني به صورت موقت تعطيل شد.
او اضافه كرد: شامگاه جمعه اين هتل براي دومين بار هنگام تعميرات به دليل بروز مشكل در سيستم انتقال برق داخلي با آتش سوزي در لابي روبرو شد اما با توجه به اينكه هيچ گونه سرويسي ارايه نمي داد، خسارت جاني در پي نداشت و با تلاش آتش نشانان پس از چند ساعت حادثه مهار شد.
به گفته حميدرضا مومني، رييس هيات مديره و مديرعامل منطقه آزاد قشم چهار هزار و 200 تخت تا سال 1392 در قشم وجود داشت كه در دوره دولت يازدهم چهار هزار و 800 تخت نيز به اين تعداد اضافه شده است.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123

سرخط اخبار استان‌ها