تكميل بزرگراه تبريز- اهر پيش نياز توسعه ارسباران

تبريز- ايرنا - نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي تسريع در اتمام پروژه بزرگراه تبريز – هريس – اهر را يكي از مطالبه هاي اصلي مردم و پيش نياز توسعه منطقه عنوان كرد.

به گزارش ايرنا، بيت الله عبدالهي روز يكشنبه درجلسه بررسي مشكلات ساخت بزرگراه تبريز-هريس-اهر اين بزرگراه را از نيازهاي اساسي و ضروري براي پيشرفت و رونق منطقه اعلام و اظهاركرد: متأسفانه نيافتن اختصاص اعتبار لازم و كافي موجب تاخير در تكميل آن شده است.
وي با اشاره به حوادث رانندگي متعدد در اين محور اعلام كرد: تعدادكشته شده هاي سوانح رانندگي در اين محور از سال90تا95 بيش از 830 نفر است.
عبدالهي افزود: به جهت شرايط آب و هوايي ويژه منطقه و كوتاه بودن فصل كاري انتظار سرعت بخشي به اجراي اين طرح را داريم تا در پايان سال به بهره‌برداري برسد.
نماينده اهر و هريس در خانه ملت براي پيگيري تامين اعتبار اين طرح و رفع مشكلات اجرايي آن قول مساعد داد.
فرماندارهريس هم با بيان اينكه از95 كيلومتر اين جاده 68 كيلومترآن در حوزه شهرستان هريس وبقيه آن در حوزه شهرستان هاي تبريزواهراست، گفت: اين بزرگراه راه مواصلاتي 6 شهرستان و15 شهر منطقه ارسباران همچنين راه ارتباطي به استان اردبيل ازطريق مشكين شهر است.
صاب تقويمي عمده علت كندي اجراي اين طرح را وجود فيبرنوري در مسير اجراي طرح، تامين نشدن برق كارخانه آسفالت احداثي شركت هاي طرف قرارداد عنوان كرد و پرداخت اوراق قرضه به اداره تامين اجتماعي شهرستان هريس جهت تسويه حساب پيمانكاران را خواستار شد.
وي همچنين همكاري وهمياري جدي اداره كل صنعت، معدن وتجارت استان در جهت تسريع در صدورمجوز برداشت شن وماسه وخاك از معادن منطقه براي اين طرح را خواستار شد.
بزرگراه چهاربانده تبريز ـ اهر در سه قطعه در امتداد هم و شامل قطعه نخست به طول 20 كيلومتر از تبريز تا خواجه، قطعه دوم به طول 48 كيلومتر از خواجه تا گويجه بل و قطعه سوم به طول 23 كيلومتر از گويجه بل تا اهر ساخته مي شود.
عمليات اجرايي بزرگراه اهر ـ تبريز از سال 1377 آغازشده است و در سفر ارديبهشت سال 94 رئيس جمهوري به استان بر سرعت بخشي در اجراي آن تاكيد شد.
خبرنگار: محمدطلوعيان ** انتشار: پرويز انصاري
/3071/7227