معاون امور مناطق بانك مهر اقتصاد: ادغام این بانك با موسسه های اعتباری شایعه است

تهران- ایرنا- معاون امور مناطق بانك مهر اقتصاد هرگونه گمانه زنی درباره ادغام این بانك با موسسه های اعتباری را شایعه دانست و تاكید كرد برخورد با انتشاردهندگان آن از طریق مرجع قانونی پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،« جواد حاجی مزدارانی» روز یكشنبه در نشستی با خبرنگاران با تاكید بر اینكه این بانك توانسته به عنوان بانك عامل سپاه و بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی گام های خوبی بردارد، اظهار داشت: ما هیچگونه نشستی با موسسه هایی كه این روزها بحث ادغام با آنها مطرح شده است ، نداشتیم و بعد از انتشار برخی اخبار متوجه شدیم این شایعات مطرح است.
حاجی مزدارانی افزود: ما هیچ جلسه بدوی یا جمع بندی با مسئولان مالی این موسسه ها برای ادغام نداشته ایم.
وی تاكید كرد: مهر اقتصاد به هیچ وجه ادغام را در دستور كار ندارد.
وی درباره اینكه چرا این بانك هنوز نتوانسته است مجوز خود را از بانك مركزی بگیرد، گفت: مهراقتصاد اكنون جزو بانك های در شرف تاسیس است كه برای مجوز نهایی باید سهام خود را در بورس عرضه كند.
معاون امور مناطق بانك مهر اقتصاد افزود: با توجه به شرایط ركودی حاكم بر بورس از سال 1393 تاكنون، برای اینكه سهام بانك تحت تاثیر قرار نگیرد، عرصه آن به تعویق افتاده است.
وی در عین حال ادغام بانك ها را سیاست كلی نظام عنوان كرد و گفت: من درباره آینده و اینكه آیا ممكن است مهر اقتصاد نیز در فرایند ادغام قرار گیرد، صحبت نمی كنم. بحث ما تكذیب ادغام این بانك با موسسه هایی است كه در روزهای اخیر شایعه آن مطرح شده است.
وی كل سهام بانك مهر اقتصاد را متعلق به بنیاد تعاون بسیج اعلام كرد و گفت كه سهام آن به طور قطع در بورس عرضه خواهد شد.
مزدارانی درباره علت مخالفت این بانك با ادغام با دیگر موسسه ها گفت: مهراقتصاد منابع و ظرفیت های مالی خوبی دارد و بنا ندارد مشكل موسسه هایی كه با كمبود نقدینگی مواجه هستند، حل كند.
وی گفت كه حجم پرتفوی بانك مهراقتصاد از بانك هایی كه بیش از ۶۰ سال سابقه فعالیت دارند، بهتر است و در مدت دو دهه فعالیت سعی كرده نقدینگی خود را به شكلی مدیریت كند كه با مشكل مواجه نشود.
وی در پاسخ به اینكه پس از انتشار اخبار ادغام آیا سپرده گذاران آن خواهان خروج سرمایه خود از بانك شده اند، گفت: مشكلی در تامین درخواست وجوه از سوی مشتریان نداریم.
حاجی مزدارانی در پاسخ به این پرسش ایرنا كه آیا درست است هر نهادی كه منابع مالی در اختیار دارد بانك تاسیس كند، گفت: چون حجم نقدینگی در كشور محدود است، تنها با اضافه شدن موسسه ها این نقدینگی توزیع می شود.
وی افزود: در دهه های 1370 و 1380 اركان نظارتی تا حدودی در این زمینه نظارت جدی نكردند و فضا برای برخی افراد مهیا شد.
حاجی مزدارانی تاكید كرد: به عنوان كارشناس حوزه بانكی با افزایش بی رویه بانك ها و موسسه های اعتباری فعلی مخالفم، زیرا برخی از آنها تا مرز ورشكستگی پیش رفته اند كه به نفع اقتصاد كشور نیست.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام** 2025** 9189**خبرنگار: لیلا جودی**انتشار:مژگان توانا