فرماندار قاينات:نشاط اجتماعي عاملي در كاهش آسيب هاي اجتماعي است

بيرجند - ايرنا - فرماندار قاينات در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان، گفت : نشاط اجتماعي عامل مهمي در كاهش آسيب هاي اجتماعي است.

بهمن كهن ترابي روز شنبه افزود : نشاط اجتماعي كه مطابق با قوانين و مقررات و در چارچوب موازين شرعي و عرفي باشد ، لازمه جامعه كنوني ماست.
وي تصريح كرد : هرچه در حوزه ورزش و به ويژه ورزش جوانان هزينه و سرمايه گذاري كنيم، تأثيرگذاري آن در بحث پيشگيري و كاهش آسيب هاي اجتماعي از جمله مواد مخدر بسيار زيادتر خواهد بود.
وي يكي ديگر از راه هاي كاهش آسيب اجتماعي را، بحث مردمي و اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر، دانست و افزود: در مباحث امنيتي و در پيشگيري و كاهش آسيب هاي اجتماعي و مبارزه با مواد مخدر، مردم پايه و محور هستند، لذا مشاركت مردم در اين راستا بسيار مؤثر و حايز اهميت خواهد بود.
كهن ترابي با اشاره به فعاليت مسئولان و دست اندركاران همكاري سازمان هاي مردم نهاد(سمن ها) در رابطه با پيشگيري و كاهش آسيب هاي اجتماعي تاكيد كرد : پيشگيري و كاهش آسيب هاي اجتماعي حتما بايستي با استفاده از روش هاي علمي و با نظر كارشناسان مجرب باشد تا تأثير پذيري آن در جامعه بهتر و بيشتر باشد.
فرمانده انتظامي قاينات نيز در اين جلسه اظهار كرد : در مبارزه با مواد مخدر 6 ماه گذشته 534 كيلوگرم انواع مواد افيوني در شهرستان كشف وضبط شده است.
سرهنگ واعظي افزود : در اين ارتباط 431 نفر دستگير و 25 دستگاه خودروي سبك، سنگين و موتورسيكلت توقيف شده است .
وي از انهدام هفت باند توزيع مواد مخدر خبر داد و افزود : 49 نفر از توزيع كنندگان مواد مخدر نيز دستگير شدند.
وي با اشاره به فعاليت هاي آموزشي اظهار كرد: در اين مدت 10 كارگاه آموزشي مبارزه با مواد مخدر در مدارس ، پايگاه هاي بسيج ، مساجد ، كميته امداد و بهزيستي با حضور اقشار مختلف مردم برگزار و بروشور هاي آموزشي توزيع شد .
شهر قاين مركز شهرستان قاينات در 100 كيلومتري شمال بيرجند مركز خراسان جنوبي قرار دارد.
* 7218 * 2047 * خبرنگار - محمد امين زرگر * انتشاردهنده - عباسقلي اشكورجيري

سرخط اخبار استان‌ها