ترويج فرهنگ حقوق شهروندي محدود به بخش دولتي نيست

اروميه- ايرنا- مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري آذربايجان غربي گفت: ترويج فرهنگ حقوق شهروندي و حجاب و عفاف را محدود به بخش دولتي نكينم بلكه بخش خصوص نيز كه مرتبط با جامعه هستند بايد مورد ارزيابي قرار گيرد.

هوشنگ عطاپور روز شنبه در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي در حوزه هاي حقوق شهروندي و حجاب و عفاف افزود: با اجراي منشور حقوق شهروندي، حقوق متقابل دولت و ملت مشخص و تببين مي شود و از اين طريق شهروندان ضمن آشنايي و آگاهي از حقوق خود، بهتر مي توانند مسائل و مطالبات را مطرح و پيگيري كنند.
وي اضافه كرد: دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي جديت لازم را در اجراي برنامه هاي حقوق شهروندي و حجاب و عفاف داشته باشند.
وي اظهار كرد: با توجه به اينكه در آستانه سفرهاي تابستان هستيم بايد به بحث تفرجگاه ها و بهبود اوضاع آن ها توجه جدي كنيم چرا كه اين مكان ها محلي مناسب براي جذب گردشگر و مسافران داخلي و خارجي به استان است.
مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري آذربايجان غربي با اشاره به اجراي طرح سلامت سواحل بيان كرد: اجراي اين طرح بازده مناسبي را داشته و مانع بروز برخي اتفاقات شده است و طرح سالم سازي تفرجگاه ها به نوعي ادامه اين طرح بوده كه اگر به درستي اجرا شود بازده خوبي براي استان خواهد داشت.
عطاپور ادامه داد: سرمايه گذاري براي تفرجگاه ها، جذب گردشگر با بهبود اوضاع تفرجگاه ها، رسيدگي و گسترش امكانات تفرجگاه ها و در نهايت هويت بخشي به تفرجگاه ها از مهمترين اهداف ما در طرح سالم سازي تفرجگاه هاي استان در فصل تابستان است.
وي با تشريح اقدام هاي انجام گرفته در راستاي اجراي حقوق شهروندي در آذربايجان غربي گفت: بخشنامه اي توسط استاندار به تمامي دستگاه هاي عضو شوراي اداري براي اجراي هرچه بهتر مفاد حقوق شهروندي ابلاغ شده و از تمامي دستگاه ها نيز خواسته شده است تا پنج اولويت خود در رابطه با حقوق شهروندي را جهت جمع بندي و مشخص كردن اولويت هاي حقوق شهروندي استان و ارسال به دبيرخانه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي را بيان كنند.
به گزارش ايرنا، ارزيابي و بازرسي عملكرد بخش هاي دولتي و خصوصي استان در حوزه حوقوق شهروندي و حجاب و عفاف، تشكيل كارگروه مستقل حقوق شهروندي، ارائه دستورالعمل 9 گانه حقوق شهروندي و 10 گانه حجاب وعفاف از مصوبات اين جلسه بود.
در ادامه اين جلسه نمايندگان ارگان هاي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي و اداره كل ميراث فرهنگي اين استان به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.
متن كامل منشور حقوق شهروندي بيست و نهم آذرماه 1395 شمسي در همايش قانون اساسي و حقوق ملت با حضور رئيس جمهوري و جمع زيادي از وكلا، حقوق دانان و اساتيد و كارشناسان رونمايي و به امضاي دكتر حسن روحاني رسيد.
8135/ 3072
** خبرنگار: شهين بيدادرس ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي
8135/ 2093
** خبرنگار: شهين بيدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها