اجرای 57 پروژه بزرگ و كوچك ورزشی هدیه دولت یازدهم به مردم سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: 57 پروژه بزرگ و كوچك ورزشی در دولت یازدهم در نقاط مختلف شهری وروستایی سیستان و بلوچستان به اجرا در آمده است.

به گزارش ایرنا حسین ثوری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: روستاییان خیر سیستان و بلوچستان سال گذشته برای نخستین بار افزون بر 80 میلیارد ریال( هشت میلیارد تومان) در ساخت، تجهیز و تكمیل طرح های ورزشی استان مشاركت كردند.
وی افزود: در این مدت افزون بر 100 قطعه زمین از سوی روستاییان استان به اداره كل ورزش و جوانان اهدا شده كه قابل تقدیر است.
وی بیان كرد: كار ساخت مجدد ورزشگاه 17 شهریور زاهدان در چند روز آینده در سه مرحله شامل ساخت سالن های اولیه، ایجاد دفتر مشترك هیات های ورزشی در طبقه دوم و ایجاد مهمانسرای هیات های ورزشی در طبقه سوم به صورت یك پروژه 10 ساله آغاز می شود.
وی گفت: با توجه به اقدامات خوب انجام شده در ایجاد خوابگاههای ورزشی، مكان برای اسكان و استراحت شركت كنندگان در رقابت های بین المللی به میزبانی زاهدان فراهم شده است.

** برگزاری رقابت های بین المللی كشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام در چابهار
مدیركل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: رقابت های بین المللی كشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام با حضور 10 كشور خارجی شامل جمهوری آذربایجان، روسیه، قرقیزستان، ارمنستان، اوكراین، گرجستان، مغولستان، مجارستان، بلاروس و ایتالیا و چهار تیم از داخل كشور از ششم تا هفتم تیر امسال در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.
ثوری افزود: منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اسپانسری این رقابت ها را برعهده دارد و سالن استاندارد بسیار مجهزی در این منطقه برای برگزاری این رقابت ها ساخته شده است.
وی اظهار داشت: تلاش شده سه تا چهار كشتی گیر استان در تیم های ایرانی شركت كننده در این رقابت ها حضور داشته باشند و تیم ملی الف كشور نیز به نام منطقه آزاد چابهار در این رقابت ها حضور می یابد.
وی بیان كرد: برگزاری این رقابت ها به طور قطع نقش مهمی در معرفی ظرفیت های ورزشی سیستان و بلوچستان دارد.

**سفر روسای 12 فدراسیون
مدیركل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: روسای 12 فدراسیون ورزشی برای نخستین بار به همراه معاون ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با هدف بررسی ظرفیت ها به این استان سفر می كنند.
این مهمانان در این سفر به بررسی ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی سیستان و بلوچستان در 12 رشته ورزشی كبدی، كشتی فرنگی، والیبال، بوكس، دوچرخه سواری، ووشو، اتومبیلرانی و موتورسواری، بدمینتون، دو و میدانی، تیراندازی، وزنه برداری و جانبازان و معمولان می پردازند.
وی افزود: همچنین كارگروه های بسیار تخصصی با حضور روسای فدراسیون ها و هیات های استانی برگزار و جمع بندی مطالب در نشست راهبردی ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با حضور استاندار طرح و بررسی می شود.
ثوری ادامه داد: روسای این 12 فدراسیون ورزشی موظف شدند برنامه هایی با هدف توسعه رشته های ورزشی در حوزه خود برای سیستان و بلوچستان ارائه دهند تا این استان به حق و حقوقی كه تاكنون مغفول مانده برسد و اجرای شماری ار رقابت های مهم كشور در این منطقه جزو اولویت های وزارت ورزش و جوانان است.
وی گفت: از هیات های ورزشی 12 رشته كه بیشترین ظرفیت را در سیستان و بلوچستان دارند در خواست كردیم ورزشكاران توانمند رشته های خود را كه شانس حضور در بازی های آسیایی جاكارتا را می توانند داشته باشند، معرفی كنند.
وی افزود: اداره كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان كمك های مادی و معنوی را برای تمرین و بهتر شدن شرایط این افراد ارائه می دهد.

**20 میلیارد ریال برای بهسازی دهكده ورزشی (المپیك) زاهدان اختصاص یافت
مدیركل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: امسال 20 میلیارد ریال (2 میلیارد تومان) برای بهسازی دهكده ورزشی معروف به المپیك زاهدان اختصاص یافت تا بتوان از این ظرفیت تا سال 97 برای برگزاری رقابت های مهم بهره گرفت.
ثوری افزود: روزانه سه تا چهار هزار نفر از مردم از مجموعه دهكده المپیك زاهدان استفاده می كنند.

** انتقاد از برخی رسانه ها
مدیر كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملكرد برخی رسانه ها گفت: متاسفانه به فردی كه صادقانه، با انگیزه و شور و نشاط خدمت می كند و مشكل اخلاقی ندارد تهمت قوم گرایی و مذهب گرایی زده می شود كه این از انسانیت به دور است.
وی تصریح كرد: برخی رسانه ها در این استان بدنبال نقطه ضعف می گردند این در حالیست كه در مورد بهره گیری از نیروهای توانمند شیعه و سنی نقطه ضعفی در این اداره وجود ندارد زیرا برای من عملكرد افراد مهم است و از هر فردی چه شیعه و چه سنی كه بهترین عملكرد را داشته باشد در قسمت های مختلف به ویژه مدیریت های میانی استفاده می كنم.
وی ادامه داد: اگر در اهل سنت یا تشیع آدم شایسته و عاشق خدمتی ببینم كه دنبال حاشیه نیست حتما از وی استفاده خواهم كرد.
به گزارش ایرنا افزون بر 40 هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب حدود 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی هم اینك در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی