كشتیرانی جمهوری اسلامی آبرسانی به یك روستای محروم در سیستان و بلوچستان را آغاز كرد

چابهار- ایرنا- فرماندار سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: عملیات طرح آبرسانی به روستای كشاری از توابع این شهرستان از سوی سازمان كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از امروز /شنبه/ با اجرای مراسم كلنگ زنی آغاز شد.

حمیدالدین یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روستای كشاری با بیش از هزار و 500 نفر جمعیت فاقد شبكه آبرسانی است.
وی افزود: برای آبرسانی به روستای كشاری سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) هزینه خواهد شد و مردم این روستا تا 2 ماه آینده از شبكه آبرسانی و تصفیه آب مجهز بهره مند خواهند شد.
وی از توجه و همت سازمان كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حل مشكل آبرسانی به روستای كشاری قدردانی كرد و گفت: در سال گذشته یكی از كودكان این روستا برای برداشت آب از رودخانه طعمه تمساح شد.
فرماندار سرباز بیان كرد: 64 درصد از مجموع 630 روستای دارای سكنه این شهرستان فاقد شبكه آبرسانی و نیازمند اعتبارات ویژه برای بهره مندی از آب سالم و بهداشتی هستند.
یوسفی همچنین از حضور پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی در مراسم كلنگ زنی آبرسانی به روستای كشاری در شهرستان سرباز قدردانی كرد و افزود: سفر مسئولان كشوری به مناطق دورافتاده به حل مشكلات مردم كمك شایانی می كند زیرا بهتر می توانند مسائل و مشكلات را از نزدیك لمس كنند.
معاون اداری و منابع انسانی سازمان كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در جمع مردم روستای كشاری سرباز اظهار داشت: كمك به حل مشكلات آبرسانی روستاهای محروم و فاقد شبكه اجر و ثواب زیادی دارد و بر این اساس كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در همایش ارگان های دریایی سال گذشته متعهد شده تا كار آبرسانی به برخی از روستاهای محروم جنوب سیستان وبلوچستان را انجام دهد.
علیرضا تقوی گفت: آبرسانی به روستای كشاری بصورت پایلوت اجرا می شود تا بتوان دیگران را نیز برای خدمت به مردم مناطق محروم تشویق كرد.
به گزارش ایرنا، شهرستان سرباز با مركزیت راسك با 190 هزار نفر جمعیت، 11 هزار و 500 كیلومترمربع وسعت، چهار بخش سه شهر 11 دهستان و 750 آبادی دارد و در 500 كیلومتری جنوب زاهدان مركز سیستان وبلوچستان واقع شده است.
3043 **6081 خبرنگار: رستم كریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

سرخط اخبار استان‌ها