تاكید منتخبان شورای شهر بروجرد بر لزوم ایجاد درآمد پایدار در شهرداری

بروجرد - ایرنا - چهارتن از منتخبان مردم بروجرد در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بر ایجاد درآمد پایدار، رفع تبعیض و سواستفاده، جلوگیری و مبارزه با فساد و توسعه مبلمان شهری با همكاری و مشاركت گروهی مردم تاكید كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد پرهام، فریبرز محسنی، محمد بیاتی و رضا بهنود روز شنبه درنشست مطبوعاتی در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در بروجرد بر حمایت رسانه ها و خبرنگاران به عنوان ركن چهارم دموكراسی در جلوگیری از فساد ورانت خواری در شهر تاكید كردند.
محمد پرهام منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر بروجرد اظهاركرد: رسانه ها بازوی توانمند مدیریت شهری هستند وبا كمك آنها می توان نقاط ضعف را در مجموعه شهر و شهرداری از بین برد ونقاط قوت را نیز بیش ازگذشته تقویت كرد.
وی اضافه كرد: شورای پنجم تلاش دارد با ایجاد جایگاه خبرنگاران در صحن علنی شورای شهرهمه اقدامات و برنامه های خود را در اتاقی شیشه ای به اطلاع شهروندان برساند.
پرهام افزود: با ایجاد اتاق شیشه ای و حضور مستمررسانه ها در جلسات شورای شهرازفساد وبه وجود آمدن رانت خواری جلوگیری شده و باعث می شود اعضای شورای شهردرمقابل تعهدات و وعده های خود به مردم گام بردارند.
وی تصریح كرد: اعضای شورای شهر پنجم به دنبال تعامل سازنده با همه مردم، مسئولان ونمایندگان مردم درخانه ملت هستند وتلاش می كنند براساس این همكاری ومشاركت گروهی شهر را از بن بست های موجود رها كنند.

**شهروندان بروجردی انتظار معجزه از شورای شهر پنجم نداشته باشند
این مدرس دانشگاه ادامه داد: با توجه به حجم مشكلات شهرداری بروجرد مردم نباید انتظارمعجزه از شورای شهر داشته باشند، اعضای منتخب مردم در پنجمین دوره شورای شهربا ترسیم برنامه های منسجم تلاش خواهد داشت مسیر را بهتر از گذشته در راستای حمایت از كاركنان شهرداری و توسعه شهر و رفاه نسبی مردم هموار نماید.
پرهام افزود: پول و سرمایه در دنیای مدرن جایی می رود كه برای آن احترام و امنیت وجود داشته باشند و برای رهایی از ساختاربروكراسی بیمار باید با ایجاد زیرساخت ها درآمد پایدارایجاد كرد.
وی ادامه داد: بروجرد با توجه به محروم ماندن از فرودگاه، قطار تنها می تواند در راستای توسعه صنعت گردشگری با توجه به جاذبه های تاریخی و فرهنگی و طبیعی كه دارد توسعه یابد و اقتصاد خود را رونق دهد.
منتخب دوره پنجم شورای شهر بروجرد گفت: دراین شهر بسیاری از فرصت ها مغفول مانده در حالی كه می توان از بسیاری امكانات موجود در راستای رونق اقتصادی استفاده نمود و به عنوان نمونه با توجه به تولید روزانه حدود 200 تن زباله می توان به جای دفن این طلای كثیف با ایجاد كارخانه بازیافت درآمد پایدارایجاد نمود.
پرهام اظهاركرد: شورای اسلامی شهر بروجرد مربوط به این شهر و مردم ان است و تلاش دارد با چابك سازی ضمن حمایت از خانواده شهرداری در راستای توسعه رونق اقتصادی، ارتقا سطح مبلمان شهری و ایجاد درآمد پایدار به رسالت سنگین خود در مقابل رای مردم جامعه عمل بپوشاند.
وی با اشاره به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بروجرد گفت: برای توسعه و رونق اقتصادی در بروجرد باید بسترها را فراهم نمود و زمانی كه بستر فراهم شود سرمایه گذار به راحتی اقدام به سرمایه گذاری می كند.

** چشم انداز 1414 شهرداری بروجرد در حال تدوین است
منتخب دیگردوره پنجم شورای شهر بروجرد گفت: شورای پنجم با ترسیم برنامه افق 1414 كه نیاز به تیمی تخصصی و كارآمد دارد تلاش خواهد داشت با بهره گیری از توانمندی ها، ظرفیت های بالا بروجرد را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.
فریبرز محسنی افزود: در گذشته در حق بروجرد ظلم های فراوانی وارد شده و اجازه نداده اند به جایگاهی كه شایسته آن است برسد در این راستا انتظارمی رود در شورای پنجم با حمایت رسانه ها و همكاری وهماهنگی مسئولان شهری واستانی بتوان مشكلات این شهر را به طور جدی برطرف كرد.
وی تاكید كرد:بر طرف كردن این مهم با وحدت، همدلی و هماهنگی بین اعضای شورای شهرمحقق خواهد شد.
محسنی با اشاره به مشكلات اقتصادی در سطح كلان در كشور بیان كرد: برای رفع مشكلات اقتصادی و رونق فضای شهر بروجرد باید صنعت گردشگری در راستای ایجاد درآمد پایدار دراین شهركمك كرد.
وی ادامه داد: شهرداری می تواند با ارائه برنامه ای مدون و منسجم زمینه جذب توریست و سرمایه گذار را در این شهر با توجه به وجود منابع طبیعی و گردشگری زیبایی مانند سراب های پرآب، روستای گردشگری ونایی، فیال و گلدشت بررونق اقتصادی و درآمد پایدار برای خود استفاده بهینه را ببرد.
منتخب دوره پنجم شورای شهر بروجرد اضافه كرد: در این دوراز شورای اسلامی شهربروجرد تلاش خواهد شد تا این پارلمان محلی به جایگاه واقعی خود برگردد در این راستا نیز برنامه هایی در حال انجام است.
محسنی بیان كرد: برای رساندن شهر بروجرد از نظر توسعه به جایگاه واقعی خود ازهمه افرادی كه توانمندی لازم را برای شهردارشدن دارند براساس دو مولفه جدا ازسابقه شهردار بودن و انجام كاراجرایی، كارآمد بودن، پاك دست بودن ونفوذناپذیری در آینده نزدیك اقداماتی صورت خواهد گرفت.
فریبرز محسنی گفت: شهرداری بروجرد جای آزمون و خطا نیست و نیاز به مدیریت جهادی توام با علم، اخلاق و دانش دارد.
وی تاكید كرد: جذب سرمایه گذارازسوی شهرداری به این گونه نیست كه زمین و همه خدمات از سوی شهرداری دراختیار گذشته شود بلكه این خدمات پایاپا است.

**رسانه ها ظرفیت های شهر بروجرد را به سرمایه گذاران معرفی كنند
منتخب مردم بروجرد درپنجمین دوره شورای اسلامی شهر گفت: رسانه ها به كمك شورا بیایند و ظرفیت ها و پتانسیل های شهر را به سرمایه گذاران بخش خصوصی معرفی كنند.
محمد بیاتی اظهاركرد: رسانه ها در جذب گردشگر و معرفی مناطق گردشگری طبیعی، مذهبی و تاریخی بروجرد سهم قابل توجهی دارند كه باید در این راه تلاش نمایند.
وی بیان كرد: رسانه ها به عنوان چشم و گوش جامعه با بیان زشتی و زیبایی شهر به توسعه و آبادنی كمك كنند.
منتخب مردم بروجرد درپنجمین دوره شورای اسلامی شهراضافه كرد: مدیریت شهری وشهرداری نیز باید به زمان ومكان توجه داشته باشد در این راستا باید برای انجام كارهای مهم واولویت بندی را در نظرداشته باشد.
بیاتی با اشاره به وضعیت نامناسب شهرداری بروجرد ادامه داد: اولویت اصلی مدیریت شهرداری باید آوردن نان بر سر سفره كارگران باشد زیرا تا این موضوع مهم در شهرداری رفع نشود توسعه و عمران شهری اتفاق نخواهد افتاد.
وی افزود: برای جذب گردشگر به شهر بروجرد ظرفیت های بسیاری وجود دارد كه می شود با آنها درآمد پایدارایجاد كرد.
بیاتی بیان كرد: شهر بروجرد برای پیشرفت و توسعه نیاز به زیرساخت های گردشگری مانند فضای سبز مناسب مانند پارك و شهربازی دارد كه متاسفانه از این ظرفیت كه باعث درامد پایدار می شود در شهر بروجرد خبری نیست.
این عضو شورای شهرگفت: یكی از دغدغه های اصلی شهرداری بحث حقوق معوقه كارگران است كه باید به صورت عملی وارد كارشویم تا بتوانیم این موضوع مهم را مدیریت كنیم.
بیاتی افزود: هیچ یك از قسمت های اداری شهرداری بروجرد آماردقیقی از تعداد كارگران ندارند و با تحقیقی كه انجام شده برخی از پرسنل شهرداری از شهرداری حقوق دریافت می كنند ولی در جایی دیگر مشغول كار هستند.
وی اضافه كرد: سرپرست شهرداری بروجرد برای بهبود وضعیت موجود شهرداری سه سال وقت می خواهد و این زمان زیادی است.
وی اظهار كرد: یكی از مطالبات به حق مردم این است كه شورای شهر پنجم مستقل باشد وهیچ فردی در بیرون شورا نتواند برای شورای شهروشهرداری تصمیم بگیرد.

** برای توسعه وپیشرفت شهر باید احساس امنیت برای سرمایه گذار به وجود بیاید
یكی دیگراز اعضای شورای شهر پنجم دراین نشست گفت: یكی از راه های ایجاد درامد بی درد سر و پاك برای شهرداری جذب گردشگر و توریست است كه این مهم باید با ایجاد احساس امنیت برای سرمایه گذاری فراهم شود.
رضا بهنود اظهاركرد: دركشورامنیت مطلوبی برقرار است ولی احساس كردن این مهم برای سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی وجود ندارد.
وی افزود: برای توسعه، عمران و آبادانی باید منابع جدید ایجاد كنیم و ازانحصاری كردن منابع برای در اختیارگرفتن افراد خاص جلوگیری كنیم.
منتخب دوره پنجم شورای شهربروجرد اضافه كرد: تجدید پایه ها و بسترهای اجتماعی و فرهنگی شهر می تواند به توسعه كمك كند زیرا سرمایه اجتماعی در جامعه ما خلا دارد و مردم تا سرمایه اجتماعی نباشد اعتماد كافی برای سرمایه گذاری ندارند.
بهنود بیان كرد: باید چگونگی برخورد مناسب با سرمایه گذار و گردشگر را در بین به مردم جامعه ترویج كنیم تا مسافرضمن سفر به شهر ما احساس آرامش و آسایش كند زیرا گردشگران برای راحتی مسافرت می كنند.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب شهرداری بروجرد اضافه كرد: این اوضاع نا به سامان گودالی عمیق دربدنه شهرداری ایجاد كرده است ورفع این مهم نیاز به مدت زیادی دارد.
مدرس دانشگاه بیان كرد: سكاندارشهربروجرد باید مدیریت بحران را فرا گرفته باشد وفردی می تواند اسن شهر را از این گودال عمیق خارج كند كه تاكنون در شهرهایی مانند بروجرد مدیریت كرده باشد.
بهنود با اشاره به اینكه شهردارباید از بند لابی های زر و زور به دور باشد گفت: شورا و شهرداری باید با شفافیت كارهای خود را در پیشگاه مردم انجام دهند.
علی روزبهانی، احسان دالوند، محمد پرهام، فریبرز محسنی، داوود گودرزی، اشرف چگنی، محمد ابراهیم بیاتی، موسی نیكوكار و رضا بهنودفر منتخبان مردم بروجرد در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد هستند.
6052/7190/7273
خبرنگاران: آمنه صارمی - علیرضا سلیمانی روزبهانی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی