۲۷ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۱۲
کد خبر: 82567696
۰ نفر
سرقت با همدستی اعضای خانواده در همدان

همدان - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: باند خانوادگی سرقت از منازل با 12 فقره سرقت در شهر همدان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ رضا زارعی بیان كرد: با بررسی و تحقیقات صورت گرفته از صحنه های سرقت از منازل توسط كارآگاهان سرنخ هایی بدست آمد.
وی اضافه كرد: سارقان به صورت باندی و حرفه ایی با پوشش قرار دادن یك خانم و با استفاده از چند دستگاه خودرو و تعویض پلاك آنها در روزهای پایانی هفته و تعطیلات رسمی سرقت می كردند.
وی افزود: سارقان در روزهای تعطیل به علت خالی بودن برخی از خانه ها وارد منازل آپارتمانی شده و اموال با ارزش شامل طلاجات، فرش های ابریشمی و تابلو فرش را سرقت می كردند.
رئیس پلیس آگاهی همدان اظهاركرد: پس از تشكیل تیمی از كارآگاهان اداره مبارزه با سرقت یكی از متهمان حرفه ای و باسابقه كیفری شناسایی شد.
سرهنگ زارعی اضافه كرد: این فرد با همكاری خواهر، همسرش و فرد دیگری به نام 'نورالدین' كه با زندان ارتباط داشت سرقت را انجام می دادند.
وی بیان كرد: سارقان در یك عملیات دستگیر و از محل اختفای آنها یكدستگاه خودروی پژو، اموال برقی مسروقه به همراه انواع كلیدهای كامپیوتری، شوكر، سه تخته فرش دستبافت ابریشم و تابلو فرش كشف شد.
رئیس پلیسی اگاهی با ذكر اینكه این متهمان به 12 فقره سرقت منزل از شهر همدان اعتراف كردند گفت: خریدار مال مسروقه نیز دستگیر و در بازرسی از داخل مغازه وی تعداد زیادی فرش دستبافت ابریشم و تابلو فرش نیز كشف و ضبط و تحویل مالباختگان شد.

**اینترپل قاتل جوان ملایری را دستگیر كرد
رئیس پلیس آگاهی استان همدان خاطرنشان كرد: سال 94 یك فقره قتل با سلاح سرد در ملایر رخ داده بود كه قاتل از محل جرم متواری شده و تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری قاتل ناموفق بود.
سرهنگ زارعی افزود: به منظور دستگیری این فرد ابتدا مرتبطان با قاتل شناسایی و تحت بازجویی و تحقیق قرار گرفتند كه مشخص شد متهم در یكی از شهرستانهای تابعه استان فارس در یك كارخانه مشغول به كار بوده ولی اخراج شده است.
وی اضافه كرد: پلیس در ادامه فردی را كه در حال رایزنی با خانواده متهم جهت خارج كردن قاتل از كشور بود شناسایی كردند ولی متهم به صورت غیرمجاز به مقصد كشور عراق گریخته بود.
رئیس پلیس آگاهی همدان گفت: در تحقیقات بعدی مشخص شد كه قاتل فراری در یكی از شهرهای عراق مشغول به كار است.
سرهنگ زارعی بیان كرد: با همكاری پلیس اینترپل و تعامل دستگاه قضایی قاتل متواری دستگیر و پس از انجام تشریفات قانونی به كشور استرداد شد.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اكبر بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها