پرداخت تسهيلات41 ميليارد ريالي صندوق كارآفريني اميد به متقاضيان در جيرفت

جيرفت - ايرنا - نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: صندوق كارآفريني اميد استان كرمان طي سال گذشته 41 ميليارد ريال تسهيلات خوداشتغالي به متقاضيان اين 2 شهر پرداخت كرده است.

يحيي كمالي پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا به ديدار با مدير و معاونان صندوق كارآفريني اميد استان كرمان اشاره كرد و افزود: 26 ميليارد ريال از مقدار ارائه شده تسهيلات خوداشتغالي توسط اين صندوق به شهرستان جيرفت و 15 ميليارد ريال هم به شهرستان عنبرآباد اختصاص پيدا كرده است.
وي تصريح كرد: تسهيلات خوداشتغالي به حوزه هاي مشاغل خانگي و خود اشتغالي، كارفرمايي و پشتيبان، وام ازدواج، طرح اميد و ساير موارد پرداخت شده است.
وي با اشاره به اينكه صندوق كارآفريني اميد به عنوان بزرگ ترين نهاد حمايتي كسب و كار خرد و كوچك با پرداخت تسهيلات قرض الحسنه است افزود: همانگونه كه نام اين صندوق برگرفته از اميد است و باور را در مردم زنده مي كند، بنابراين اين صندوق مي تواند راهگشاي بسياري از مشكلات مردم در حوزه اشتغالزايي باشد.
نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به اينكه در سال اقتصاد مقاومتي؛ توليد و عمل به سر مي بريم، اميد داريم صندوق كارآفريني اميد در سال جاري بيش از گذشته با برنامه ريزي بهتر موجب ايجاد اشتغالزايي در 2 شهرستان جيرفت و عنبرآباد شود.
شهرستان جيرفت با 280 هزار نفر جمعيت از چهار بخش مركزي، اسماعيلي، ساردوئيه و جبالبارز تشكيل شده و در فاصله 230 كيلومتري جنوب كرمان واقع است.
اين شهرستان داراي بزرگترين گلخانه طبيعي جهان است و سالانه 50 هزار تن محصولات كشاورزي به ساير نقاط كشور صادر مي كند اين شهرستان داراي اقليم متنوع است و با وجود گرمسير بودن، مناطق كوهستاني و سردسير نيز دارد.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار دهنده: نجمه حسني
6003/3029

سرخط اخبار استان‌ها