نمايشگاه «تي جي سي» شاهراه ارتباطي بين صنعت بازي ايران با جهان است

تهران - ايرنا - مدير پروژه نخستين نمايشگاه و همايش بين المللي بازي ‌سازي تهران(تي جي سي) گفت: اين نمايشگاه شاهراه ارتباطي صنعت بازي در ايران و جهان است و با اهداف ارتقاي سطح دانش بازي ‌سازان، اشتراك تجربه‌ ها و توسعه كسب ‌و‌كار برگزار مي شود.

مهرداد آشتياني روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا با بيان اينكه ارتقاي سطح دانش بازي‌ سازان و اشتراك تجربه ‌ها و توسعه كسب ‌و ‌كار مهمترين هدف «تي جي سي» است، افزود: اين نمايشگاه از مجموعه كنتراك ها و همايش هاي علمي تشكيل شده و بيش از 60 سخنران داخلي و خارجي در آن سخنراني و مطالب علمي را با يكديگر به اشتراك مي گذارند.
وي ادامه داد: 30 سخنران تراز اول بين المللي با محور طراحي بازي، توليد، ‌كسب و كار، فني و هنري نيز در اين نمايشگاه سخنراني خواهند داشت.
آشتياني افزود: شركت كننده ها در مورد تجربيات خود با بازي سازان صحبت مي كنند و يك فضاي تجاري و كسب و كار ايجاد مي شود. همچنين بيش از 100 شركت داخلي و خارجي در حوزه بازي سازي داريم كه در زمينه تجاري اين نمايشگاه مي تواند فرصت‌ هاي سرمايه‌ گذاري، زمينه ‌سازي براي عرضه محصولات ايراني در بازار بين ‌المللي و برقراري ارتباط ميان توليدكنندگان بازي، ناشران و سرويس ‌دهندگان داخلي و خارجي با بازار وسيع و بكر ايران از جمله فرصت‌ هاي پيش رو در اين رويداد را فراهم كند.
مدير پروژه «تي جي سي» با بيان اينكه ايران براي اولين بار در يك رويداد بين المللي بازي سازي شركت مي كند، گفت: هدف ديگري كه در نمايشگاه دنبال مي كنيم اين است كساني كه از شركت هاي خارجي دعوت شده اند، همه در راستاي صنعت بازي سازي داخلي و از ناشران و توليد كنندگان بازي هاي بين المللي استفاده شود و به صادرات محصولات ايراني كمك كند و تلاش كرديم افرادي كه دعوت مي شوند خريدار محتواي ما باشند و نه بالعكس.
وي افزود: سال اول برگزاري هر رويدادي با كاستي ها و نقص هايي همراه خواهد بود اما اميدواريم كه اين رويداد ادامه داشته باشد و به يك رويداد بين المللي تبديل شود زيرا با اين ظرفيت بازي سازاني كه در ايران داريم واقعا حيف است كه بازي سازان كشور از چنين رويدادي محروم باشند. بايد اين رويداد را پايدار نگه داريم تا ساليانه بازي سازان زيادي به كشور سرازير شوند و تجربيات خود را با ما به اشتراك بگذارند.
آشتياني خاطر نشان كرد: اميدواريم با برنامه‌ ريزي صحيح اين نمايشگاه به مرجعي براي گردهمايي تمام بازي ‌سازان منطقه خاورميانه و ايران به عنوان قلب تپنده بازي‌ سازي در منطقه تبديل شود.
نخستين نمايشگاه و همايش بين المللي بازي سازي تهران - تي جي سي - (تهران گيم كانوكشن) بطور مشترك توسط بنياد ملي بازي ‌هاي رايانه ‌اي و مجموعه گيم‌كانكشن فرانسه از 15 و 16 تير ماه در سالن همايش هاي صدا وسيما برگزار مي‌ شود.
فراهنگ ** 9338 ** خبرنگار: صديقه بهارلو * انتشار: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ