پیش فروش نمایش «همشهری» آغاز شد

تهران - ایرنا - پیش فروش نمایش «همشهری» به كارگردانی مازیار ملكی با 50 درصد تخفیف آغاز شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش «همشهری»، پیش فروش این نمایش به نویسندگی و كارگردانی مازیار ملكی با تخفیف 5٠ درصد ویژه ایام پیش فروش در سایت تیوال آغاز شد.
این نمایش با بازی سید پویا بیكی از ساعت 18 روز دوشنبه 29 خرداد ماه در تالار مولوی به صحنه می رود.
در خلاصه این نمایش آمده است: مرد جوانی به نام فرشاد از پیدا كردن شغلی مناسب ناامید شده و بحران اقتصادی تا حدی بر او مسلط گشته كه به ناچار تصمیم می گیرد حتی به رابطه ای عاشقانه كه روزی رویاهای زیبایی برایش می دید پایان دهد، اما در نقطه پایان كیمیا نامزد او راهی نرفته را پیش پای فرشاد می گذارد، از او می خواهد یك آگهی به خصوص در روزنامه همشهری منتشر كند.
در این نمایش 75 دقیقه ای فرانك كلانتر، حمید نقره دوست، مسعود رهنما، علی فرجام فر، علی رضا كربلایی، سعیده آجرلی، فریده سپاه منصور، بهنام شرفی و وحید نفر ایفای نقش می كنند.
پیش فروش نمایش از 12 امروز(شنبه) روی جمعه در سایت تیوال به آدرس https://www.tiwall.com/theater/hamshahri آغاز شده است.

** طراح تن پوش های نمایش «بوف نه چندان كور» مشخص شد
به گزارش ایرنا از روابط عمومي نمایش «بوف نه چندان كور» به نویسندگي و كارگرداني محمد علي سجادي، الهام شعباني به عنوان طراح تن پوش ها به این گروه نمایشي پیوست.
‎وي در خصوص مواجهه با این اثر به عنوان طراح صحنه گفت: داستان «بوف كور» صادق هدایت را سالیان دور خوانده ام اما «بوف نه چندان كور» اثر محمد علي سجادي، نگرش و دیدگاه جدیدي و جذابی به این داستان داشت.
شعبانی افزود: با اضافه شدن شخصیت هاي جدید و حال و هواي متفاوت و قرینه بودن شخصیت پردازي ها و به عنوان طراح لباس برایم چالش جذابي بود.
وی با بیان اینكه تعداد شخصیت ها در «بوف نه چندان كور» بسیار زیاد است اما فقط یك كاراكتر در كل اثر شخصیت ثابتي را بازي مي كنند و بقیه شخصیت ها متغییرند و سجادی قصد نشان دادن یكي بودن كاراكتر ها را دارد خاطر نشان كرد: براي من حالا طراحي لباس جذاب تر شد و از طریق لباس باید تغییر شخصیت را نشان دهیم.
نمایش «بوف نه چندان كور» به نویسندگي، طراحي و كارگرداني محمد علي سجادي نگاهي آزاد به «بوف كور» صادق هدایت از ٣١ خرداد ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه مي رود، در این نمایش بازیگراني چون مسعود كرامتي، رحیم نوروزي، الهام نامي و نازنین كریمي به ایفاي نقش مي پردازند.

** «شنیدن» و «در میان ابرها» تا نهم تیر ماه تمدید شدند
نمایش‌های «در میان ابرها» و «شنیدن» به دلیل استقبال تماشاگران تا نهم تیر ماه در تئاتر مستقل تهران تمدید شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی تئاتر مستقل تهران، نمایش «در میان ابرها» 12 سال پیش در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر با بازی حسن معجونی و باران كوثری اجرا شد و پس از آن در بیش از 20 كشور دنیا به نمایش درآمده بود.
این نمایش دو داستان موازی است كه در یك داستان به موضوع كوچ ایل قشقایی و در داستان دیگر به موضوع مهاجرت ایرانی‌ها به خارج از كشور می‌پردازد.
در این نمایش حسن معجونی، باران كوثری و شیوا فلاحی به عنوان بازیگر حضور دارند.
نمایش «شنیدن» نیز پیش از این در سال 94 در تالار چهارسو تئاتر شهر با بازی الهام كردا، مهین صدری، مونا احمدی و آیناز آذرهوش اجرا شد و در فستیوال‌های مختلف روی صحنه رفت.
«شنیدن» داستان دختری خوابگاهی است كه توسط دوستش متهم به اجازه ورود یك پسر به خوابگاه داده است و اكنون در مظان اتهام، باید از خود دفاع كند.
نمایش در میان ابرها ساعت 19 و نمایش شنیدن ساعت 21 در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه می روند.

** هادي عامل با «اخككندو» به تئاتر شهر مي رود
نمایش «اخككندو» به نویسندگي سید محمد مساوات و كارگرداني هادي عامل پس از عید سعید فطر به تئاتر شهر مي رود.
این نمایش پیشتر در بخش مهمان جشنواره آییني سنتي به روي صحنه رفته و درباره «جنی» به نام «اخككندو» است كه آسایش را از اهالی خانه سلب كرده است.
عامل درباره نمایش گفت: در اجرای این اثر بخش هایی از شیوه نمایش های سنتی ایرانی همچون آیینه بازی، سایه بازی و سنت دیو بر سر مورد توجه قرار گرفته است .
حمید رحیمی، شهرام مسعودی، محمدرضا ایمانیان، مریم سالمی، لبخند بدیعی، فاطمه عباسی، مرضیه موسوی، میثم یوسفی، امیر اورعی از بازیگران این نمایش هستند .
نمایش «اخككندو» با پایان ماه رمضان در تالار قشقایي مجموعه تئاتر شهر به نویسندگي سید محمد مساوات و كارگرداني هادي عامل به صحنه خواهد رفت و آغاز پیش فروش این نمایش متعاقبا اعلام مي شود.
فراهنگ ** 7561 ** دریافت كننده: سارا كریمیان * انتشار: امید غیاثوند

سرخط اخبار فرهنگ