نرخ بيكاري در بخش لاله زار بردسير به صفر رسيده است

كرمان - ايرنا - نماينده مردم شهرستان بردسير و سيرجان در مجلس شوراي اسلامي گفت: لاله زار، الگو و مصداق واقعي اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي است و نرخ بيكاري در اين بخش به صفر رسيده است.

شهباز حسن پور روز شنبه در آيين افتتاح كارخانه ماه گلاب لاله زار بردسير با اشاره به قدمت بالاي بخش لاله زار و اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغالزايي در اين منطقه با تاكيد بر اينكه استان كرمان امروز به كارگاه و نهضت سازندگي تبديل شده است گفت: اين مهم جاي تقدير دارد.
وي با بيان اينكه مرحوم صنعتي و همسرش در راستاي اشتغالزايي در اين منطقه نسبت به كاشت گل محمدي و توسعه آن در اين بخش اقدام كردند اظهار كرد: افتتاح كارخانه هاي گلاب گيري در بخش لاله زار از خام فروشي محصول گل محمدي بر اساس سياست هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغي رهبر معظم انقلاب اسلامي جلوگيري و دست واسطه ها را كوتاه مي كند و محصول را به طور مستقيم به بازار مي رساند.
وي وجود سردار سرافراز اسلام عليرضا رزم حسيني را در منصب استانداري كرمان موجب رونق و توسعه استان كرمان دانست و گفت: وي خودش را وقف توسعه استان كرده است.
وي يادآورشد: كلنگ كارخانه ماه گلاب طي يكسال گذشته توسط استاندار كرمان به زمين زده شد و امروز شاهد افتتاح آن هستيم.
نماينده مردم شهرستان هاي بردسير و سيرجان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مجاهدت هاي رزم حسيني و همرزمانشان در دوران دفاع مقدس تصريح كرد: امروز فقر و بيكاري، دشمن جامعه است و رزم حسيني امروز در لباس استانداري كرمان به مجاهدت خود ادامه مي دهد و در راستاي ريشه كن كردن اين مشكلات گام بر مي دارد.
در ادامه سفر يكروزه معاون پارلماني رئيس جمهوري و استاندار كرمان به بخش لاله زار شهرستان بردسير قطعه اول محور لاله زار - سدزه - شيرينك به طول پنج كيلومتر و با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد ريال كلنگ زني شد و اميد مي رود طي يكسال آينده به بهره برداري برسد.
معاون پارلماني رئيس جمهور همچنين به اتفاق استاندار كرمان يك واحد توليدي خانگي گلاب گيري را با شعار 'هر خانه، يك كارخانه' كه براي راه اندازي آن از تسهيلات 30 ميليوني صندوق كارآفريني اميد استفاده كرده است، افتتاح كرد.
خبرنگار و انتشار دهنده: نجمه حسني

سرخط اخبار استان‌ها