پرواز از فرودگاه زنجان به كيش و عتبات عاليات برقرار مي شود

زنجان - ايرنا - مدير فرودگاه زنجان گفت: پس از ماه مبارك رمضان پرواز از فرودگاه زنجان به جزيره كيش و عتبات عاليات برقرار خواهد شد.

محمد قاسمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: درزمان حاضر در حال برنامه ريزي براي سفرهاي زيارتي و سياحتي به عتبات عاليات و كيش از زنجان هستيم كه با به نتيجه رسيدن اين برنامه هاي پروازها بعداز ماه مبارك رمضان برقرار مي شود.
وي تاكيد كرد: با برقراري سفرهاي هوايي به عتبات عاليات زائران با مشكلات معطلي در مرز و طي مسافت طولاني سفر مواجه نخواهند شد.
مدير فرودگاه زنجان گفت: سفر به عتبات عاليات و كيش از زنجان و برعكس در هفته يك روز انجام خواهد شد.
قاسمي تاكيد كرد: با برقراري پرواز از زنجان به كيش و برعكس يك پرواز نيز به مشهد اضافه خواهد شد.
وي يادآورشد: هم اكنون در هفته 2 پرواز از زنجان به مشهد و برعكس انجام مي شود كه اين ميزان سه نوبت يعني 6 رفت و 6 برگشت خواهد شد.
مدير فرودگاه زنجان گفت: پايداري سفرهاي هوايي به كيش و عتبات عاليات نيازمند همكاري مسئولان ذي ربط و استقبال مردم است كه مي تواند در توسعه صنعت توريسم اين استان نيز تاثيرگذار باشد.
به گزارش ايرنا، فرودگاه زنجان، يكي از فرودگاه‌هاي فعال ايران از نوع داخلي به شمار مي رود كه در مركز استان زنجان واقع شده است.
اين فرودگاه از سال 1390شروع به فعاليت كرده است كه در زمان حاضر پروازهاي فرودگاه زنجان به مقصد مشهد انجام مي شود.
از خردادماه سال 92، پروژه توسعه باند فرودگاه زنجان آغاز شده است و با توجه به مصوبه دولت مبني بر تبديل فرودگاه زنجان به مرز هوايي ارديبهشت 91 نيز نخستين پرواز خارجي به مقصد عربستان براي انجام حج عمره انجام شد.
7325/6085
خبرنگار: حديث ابوالحسني** انتشار دهنده: رويا رفيعي

سرخط اخبار استان‌ها