نماينده سابق ايلام: كردها از وفادارترين اقليت ها نسبت به آرمان هاي نظام و انقلاب هستند

ايلام - ايرنا - نماينده سابق مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي قوم كرد را از وفادار ترين اقليت ها نسبت به آرمان هاي نظام و انقلاب عنوان كرد.

احمد شوهاني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: مردم غيور و سلحشور كرد از اقوام بزرگ و تاثيرگذار در ايران اسلامي هستند و بخش قابل توجهي از جغرافياي كشورمان در طول قرون گذشته شاهد زيست مسالمت آميز آنان در حوزه سرزميني ايران بوده است.
وي افزود: كردها در دوران پيش و پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز وفاداري و التزام خود را نسبت به آرمان هاي نظام و انقلاب نشان داده و با توجه به اينكه بيشترين درگيري ميان ايران و عراق در دوران دفاع مقدس در استان هاي كردنشين شكل گرفت، تعداد بسيار زيادي از جوانان اين استان ها با حضور در جبهه هاي حق عليه باطل به مقابله با تهاجم ددمنشانه دشمن پرداختند.
عضو سابق كميسيون سياست خارجي و امنيت ملي در مجلس نهم يادآور شد: پس از شكل گيري گروه تروريستي و تكفيري داعش كردها از نخستين گروه هايي بودند كه به مقابله با آنان پرداختند و نبرد آنان را در منطقه كوباني با داعشي ها كه آن زمان در اوج اقتدار بودند و با خواري از اين منطقه عقب نشيني كردند، هيچكس فراموش نخواهد كرد كه با چه رشادت هايي در مقابل اين گروه ارهابي ايستادگي كردند.
شوهاني با اشاره به حادثه حمله روزهاي گذشته به مجلس شوراي اسلامي و حرم مطهر امام راحل (ره) توسط برخي عناصر خود فروخته تاكيد كرد: در هر قوم و منطقه اي ممكن است افراد منحرفي نيز پيدا شوند كه فريب توطئه هاي دشمنان را خورده و عامل مقاصد شوم آنها شوند.
وي اضافه كرد: نبايد به صرف وابستگي تعدادي از اين افراد به كردها حساب اين اشخاص را به نام تمامي قوم رشيد كرد گذاشت، مردمان كردنشين ايران اسلامي همواره نشان داده اند اعتقاد راسخي به آرمان هاي نظام ، ولايت فقيه و تماميت ارضي كشور دارند و در برهه هاي حساس انقلاب نيز اين موضوع را اثبات كرده اند و منتسب كردن اين حادثه به كردها جفاي بزرگي در حق اين عزيزان است.
نماينده سابق مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب پيش از برگزاري انتخابات 29 ارديبهشت ماه مبني بر حضور تمامي افراد و جريان ها در اين همه پرسي ملي گفت: بالاترين مشاركت در پاي صندوق هاي راي نيز مربوط به استان هاي كردنشين بود كه نشان داد مردمان اين مناطق بيشترين تبعيت را نسبت به فرمايشات مقام معظم رهبري در راستاي صيانت از اهداف والاي نظام و انقلاب دارند.
به گزارش ايرنا، در 2 حمله تروريستي 17 خرداد سال جاري، ساختمان اداري مجلس شوراي اسلامي و حرم امام خميني (ره) هدف تيراندازي پنج مهاجم انتحاري مسلح قرار گرفت كه در نتيجه آن، 17 نفر شهيد و 56 نفر مجروح شدند.
به گفته منابع امنيتي، با هوشياري ماموران پليس حرم مطهر امام خميني(ره)، يكي از مهاجمان انتحاري قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاري ديگر نيز خود را منفجر كرد.
سه مهاجم به ساختمان مجلس شوراي اسلامي نيز در جريان درگيري ها به هلاكت رسيدند.
وزارت اطلاعات با افشاي هويت و عكس تروريست ها اعلام كرد: تيم عملياتي داعش كه در عمليات تروريستي حرم مطهر و مجلس شوراي اسلامي مشاركت داشتند 5 نفر از عناصر تروريست سابقه دار وابسته به گروه هاي وهابي و تكفيري بودند كه پس از جذب توسط گروهك تروريستي داعش، از كشور خارج شده و در جنايات اين گروهك تروريستي در موصل و رقه مشاركت داشتند.
گروهك تروريستي داعش مسئوليت حمله به ساختمان مجلس شوراي اسلامي و حرم مطهر امام(ره) را بر عهده گرفته بود.
دريافت كننده: حسن كهزاديان ** انتشار دهنده: شهريار حيدري فر
6119/6034

سرخط اخبار استان‌ها