واكنش و اعتراض المان و اتریش به تحریم جدید كنگره امریكا علیه روسیه

تهران- ایرنا- مقامات بلند پایه آلمان و اتریش روز پنجشنبه ضمن انتقاد شدید از اعمال تحریم جدید آمریكا علیه روسیه، عنوان كردند كه این تحریم ها می تواند بر تجارت اروپا و گازرسانی از روسیه تاثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز چهارشنبه نمایندگان مجلس سنای آمریكا قانون جدید تحریم ها علیه روسیه را با اكثریت آراء به تصویب رساندند و در آن بخش های كلیدی كشور روسیه همچون اقتصاد را مورد توجه قرار دادند.
همچنین در این قانون افرادی كه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریكا دخالت داشتند مورد توجه قرار گرفتند. لایحه مربوط به روسیه به قانون تحریم ها علیه ایران ضمیمه شده است.
اما اعمال تحریم های جدید از سوی كنگره آمریكا واكنش های مختلفی در جهان را بر انگیخته است. در بیانیه ای كه به طور مشترك از طرف زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان و كریستین كرن صدر اعظم اتریش صادر شده است، بر اهمیت اتحاد و تصمیم گیری مشترك و واحد، در قبال مسائلی همچون اوكراین تاكید شده است.
این دو مقام اروپایی ضمن اشاره به بخشی از لایحه تحریم های آمریكا علیه روسیه كه در خصوص خط لوله 'نرد استریم' كه تامین كننده گاز آلمان و چند كشور دیگر اروپایی است و آمریكا از ادامه فعالیت این خط لوله مخالفت كرده است، ابراز داشتند: ما تهدید غیر قانونی و خارج از محدوده (اروپا) را، علیه شركت های اروپایی نمی پذیریم.
گابریل و كرن دولت آمریكا را به كمك كردن به شركت های گازرسان آمریكایی در قبال رقبای روسی متهم كردند. آن ها ضمن احتمال جریمه شدن شركت های اروپایی شركت كننده در پروژه 'نورد استریم' عنوان داشتند كه این مساله ابعاد جدید و بسیار منفی در روابط اروپا و آمریكا را نشان می دهد.
شبك**1917**ترجم: سامان كامدار**انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش

سرخط اخبار جهان