برگزاری نمایشگاه محصولات كشاورزی ایران و كشورهای همسود در گیلان

رشت - ایرنا - رئیس مركز آموزش بازرگانی گیلان از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات راهبردی كشاورزی و صنایع وابسته ایران و كشورهای همسود (CIS) در استان خبر داد.

روهام قلیچی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این نمایشگاه با هدف ارائه آخرین دستاوردهای حوزه كشاورزی ، محصولات غذایی و صنایع وابسته، ایجاد تعامل و بازاریابی محصولات و خدمات مرتبط ، تبادل تجربیات و گسترش روابط تجاری میان شركت های استانی، كشوری و بین المللی از هفدهم تا بیستم مردادماه امسال در مركز نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی برپا می شود.
وی تصریح كرد: شركت های معتبر كشوری و استانی در زمینه تولید محصولات كشاورزی، صنایع غذایی، صنایع تبدیلی كشاورزی، ساخت ماشین آلات و تجهیزات، تولید مواد اولیه حوزه دام و طیور، صنایع بسته بندی، شركت های خدمات مشاوره و ... در كنار چندین شركت مهم خارجی از حوزه CIS آخرین دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند.
قلیچی همچنین از آغاز ثبت نام برای دریافت غرفه نمایشگاهی برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت و اولویت زمانی ثبت نام، از تمامی واحدهای معتبر و فعال گیلان در حوزه های مربوط به كشاورزی دعوت می شود برای كسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در نمایشگاه با شماره تلفن های 33261046 و 33261047 و 33225736 تماس بگیرند و یا به وب سایت رسمی مركز آموزش بازرگانی استان گیلان به آدرس www.gilan-btc.ir مراجعه كنند.
مركز آموزش بازرگانی در سال 1374 با هدف كاربردی كردن آموزش ها ایجاد شد و اكنون با 37 نمایندگی بزرگ‌ترین مركز آموزشی كشور است. نمایندگی مركز آموزش بازرگانی در گیلان نیز از فروردین ماه سال گذشته آغاز به كار كرد.
گیلان با حدود 0.9 درصد مساحت كل ایران، 92.1 درصد چای، 37.6 درصد برنج، 76.2 درصد فندق، 85.1درصد ابریشم، 60 درصد بادام زمینی، 21.4 درصد زیتون، 2.7درصد مركبات، 13.4 درصد گوشت ماهی خاویاری، 4 درصد گوشت مرغ، 5.1 درصد گوشت قرمز، 22.4 درصد آبزیان پرورشی و 15 درصد خاویار كشور را تولید می كند.
خبرنگار: مریم سلیمانی** انتشار دهنده:كبیری
7296/2007