زنان شهيد كرد گمنام در كنگره 5400 شهيد كردستان به جامعه معرفي مي شود

سنندج- ايرنا- مديركل امور بانوان استانداري كردستان گفت: يكي از اهداف مهم كنگره 5400 شهيد استان كردستان معرفي زنان شهيد كرد گمنام استان به جامعه است.

به گزارش ايرنا، ليلاآژير روز چهارشنبه در سومين جلسه برنامه ريزي و هماهنگي 5400 شهيد استان كردستان در جمع بانوان نمايندگان ادارات در سنندج افزود: شهدا با ايثار و از خود گذشتگي جان خود را تقديم انقلاب اسلامي كردند و در برابر تجاوزات دشمنان مقاومت و ايستادگي كردند.
وي اظهار كرد: شهدا متعلق به تمام آحاد جامعه هستند ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه ضروري است.
وي زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي را ضروري برشمرد و گفت: با هدف گسترش فرهنگ ايثار و شهادت به جامعه بايد ارزش هاي دوران دفاع مقدس نقش و حماسه آفريني زنان دلير كُرد ترويج و تبليغ شود.
وي آسايش و امنيت كنوني جامعه اسلامي را مرهون خون شهدي انقلاب دانست و گفت: مادران و همسران شهدا در دوران دفاع مقدس سختي هاي زيادي متحمل شدند در همين راستا همه ما موظفيم از مادران و همسران خانواده شهدا قدرداني كنيم.
وي با اشاره به جايگاه ارزشمند و والاي مادران شهدا گفت: همه ما موظفيم مانع افتادن فاصله ميان مردم، فرزندان و مادران شهدا شويم و بايد ارتباط و تعامل با خانواده شهدا را استحكام بخشيم.
وي يكي از اهداف مهم كنگره 5400 شهيد استان كردستان را معرفي زنان شهيد كُرد گمنام استان به جامعه عنوان كرد.
مديركل امور بانوان استانداري كردستان خدمت به خانواده شهدا را وظيفه آحاد جامعه دانست و افزود: بانوان ادارات بايد بر اساس عرق و پاسداشت از دلاورمردي هاي شهدا، دين خود را به خانواده آنها اداء كنند.
نصب نماد زن و مقاومت، برگزاري مسابقات ورزشي، همايش اسوه هاي صبر و با محوريت زن و دفاع مقدس، اجراي طرح تربيتي بهشت خانواده با محوريت مادران شهدا، توليد كليپ و نماهنگ با موضوع همسران شهيد، برگزاري مراسم تجليل از خانواده شهد، ،توليد سرود و موسيقي با موضوع شهيد و شهادت، برپايي نماي فرهنگي با موضوع صبر و استقامت خانواده شهدا و معرفي فرهنگ اصيل كُردي، لباس و موسيقي كُردي به جامعه آئين تجليل از خانواده شهدا از بخش هاي پيش بيني شده اين كنگره است.
كنگره 5400 شهيد استان كردستان سال 97 در سنندج برگزار مي شود.
7352/6108
**خبرنگار: شيوا اردلان منش/**انتشار دهنده: اميد بهمني

سرخط اخبار استان‌ها