فدراسیون فوتبال عراق از بازی اسطوره های عراق و جهان در بصره نگران است

بغداد-ایرنا- فدراسیون فوتبال عراق از بازی فوتبال اسطوره های عراق و جهان در ورزشگاه بصره كه قرار است به مناسبت رفع محرومیت از ورزشگاه های عراق، اوائل ماه اوت آینده برگزار شود، نگران است.

به گزارش ایرنا، یك منبع روز دوشنبه در فدراسیون فوتبال عراق به خبرگزاری 'السومریه نیوز' عراق گفته است كه فدراسیون از حادثه امنیتی احتمالی و یا بی نظمی در اداره بازی در ورزشگاه نگران است.
به گفته این منبع، فدراسیون عراق نگران است كه این اتفاقات بر مسئله رفع محرومیتی كه فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا از ورزشگاه های عراق صادر كرده، اثر منفی بگذارد.
فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در ماه گذشته میلادی با رفع محرومیت جزیی از ورزشگاه های عراق موافقت كرد و مقرر شد كه بازی های رسمی دوستانه عراق در سه ورزشگاه اربیل، كربلا و بصره برگزار شود.
'عبدالحسین عبطان' وزیر ورزش و جوانان عراق امروز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت كه عراق به دنبال رفع كل محرومیت از ورزشگاه های عراق است.
در همین راستا یك شركت اماراتی موسوم به 'تواصل' مسئولیت مسائل اداری و نظم و انضباط این بازی را برعهده گرفته است.
براساس اعلام شركت اماراتی قرار است تعدادی از فوتبالیست های معروف دنیا امثال دو فوتبالیست برزیلی رونالدینهو و ریوالدو و بازیكن فرانسوی ترزگه و از هلند سیدروف در این بازی دوستانه شركت كنند.
در مقابل، فوتبالیست های عراقی كه در 2007 قهرمانی آسیا را به دست آوردند و در پیشاپیش آن یونس محمود گلزن معروف عراقی در این بازی شركت كنند.
پیش بینی شده است كه بیش از 65 هزار تماشاگر از این بازی دیدن كنند.
خبرگزاری السومریه نیوز در همین راستا گفته است كه به دلیل شروطی كه شركت اماراتی از جمله در زمینه سهم این شركت از درآمدهای حاصل از این بازی گذاشته، باعث شده است كه فدراسیون فوتبال عراق فعلا در انجام بازی درنگ كند.
براساس گزارش السومریه نیوز، بالغ بر یك میلیون و 250 هزار دلار هزینه، برای این بازی پیش بینی شده است.
طبق گزارش السومریه نیوز بازیكنان جهان قرار است از اردن با هواپیما به فرودگاه بین المللی بصره انتقال داده شوند و از آنجا با بالگردی به ورزشگاه منتقل شده و بعد از پایان بازی و انجام یك كنفرانس خبری دوباره به اردن بازگردانده شوند.
فیفا در نتیجه اشغال كویت در 1990، هرگونه بازی رسمی و دوستانه را در ورزشگاه های عراق ممنوع اعلام كرد و بعد از گذشت نزدیك به 27 سال، ماه گذشته میلادی به صورت جزیی این محرومیت ها را از عراق برداشت.
خاورم *4*353*1770*