بیش از 2 تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان كشف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: 2 تن و 289 كیلوگرم انواع مواد مخدر توسط هنگ مرزی سراوان در مرزهای جنوب شرق استان كشف شد.

به گزارش روز دوشنبه مركز اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان سردار سرتیپ دوم سعید كمیلی اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشرافیت اطلاعاتی و همكاری سربازان گمنام امام زمان از قصد قاچاقچیان برای ورود مقادیر قابل توجهی مواد مخدر به داخل كشور آگاه شدند و با اتخاذ تمهیدات لازم توانستند سوداگران مرگ را در دستیابی به مقاصد شومشان ناكام بگذارند.
وی بیان كرد: مرزداران پس از انجام عملیات شناسایی و بررسی های همه جانبه اقدام به اجرای كمین در مسیرهای احتمالی ورود قاچاقچیان كردند كه پس از گذشت چند ساعت با سوداگران مرگ روبرو شدند.
وی افزود: قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران به سمت آنها تیراندازی كردند و پس از چند ساعت درگیری و ناتوانی در مقابله با آتش پرحجم ماموران با دپو كردن محموله مواد مخدر و با استفاده از تاریكی هوا و نخلستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.
وی خاطرنشان كرد: ماموران در پاكسازی منطقه موفق شدند 2 تن و 240كیلوگرم تریاك و 49 كیلوگرم حشیش را كه به طرز ماهرانه ای در نخلستان ها دپو شده بود را كشف كنند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با بیان اینكه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور كار قرار دارد، گفت: مرزداران منسجم تر و استوارتر از گذشته به پاسداری از مرزهای جنوب شرق كشور می پردازند و اجازه كوچكترین تحركی به سوداگران مرگ نخواهند داد.
به گزارش ایرنا، شهرستان سراوان در 347 كیلومتری جنوب شرق زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی كشور پاكستان قرار دارد.
8006**3213 **6081/ 6075*دریافت كننده: نرگس تیموری **انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد