شرایط سفر از كشور عمان به قشم با خودروی شخصی فراهم شد

قشم - ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تمهیدهای مورد نیاز جهت تسهیل سفر دریایی از كشور عمان به جزیره قشم با خودروی شخصی خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرزین حقدل عصر یكشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اسكله تخلیه و بارگیری خودروی بندر بهمن آماده سازی شده و مردم عمان پس از ماه مبارك رمضان در صورت تمایل برای سفر به جزیره قشم می توانند با خودروی شخصی 2 روز در هفته از مسیر دریا اقدام كنند.
وی با اشاره به سفر 66 تن از عمان در مردادماه 1395 به قشم برای نخستین بار افزود: انتقال خودروهای عمانی از بندر خصب به بندر بهمن با پلاك ترانزیتی با هماهنگی اداره كل گمرك و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم و اداره شماره گذاری این سازمان در كمترین زمان ممكن امكان پذیر شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان كرد: خط مسافری و باری دریایی دایمی قشم و عمان در صورت استقبال بیشتر مسافران ایرانی و عمانی قابل افزایش است و مسافران عمانی می توانند از مزیت سفر به نقاط مختلف كشور نیز با دریافت ویزای سه ماهه در بندر بهمن، فرودگاه بین المللی قشم و دفتر نمایندگی وزارت خارجه استفاده كنند.
راه اندازی خط دریایی ایران به عمان (قشم- خصب) از وعده های سفر رییس جمهوری به این جزیره در نوروز 94 بود كه با توافق های صورت گرفته توسط مسوولان دو كشور و صدور ویزای دو هفته ای در مبادی برای مسافران محقق شده است.
8123 /6048
خبرنگار: محمد ملاحمزه زاده انتشار دهنده : خلیل تنیده